Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ pradžios konferencija

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:28

Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ pradžios konferencijoje, kuri skirta Lietuvos bibliotekoms ir jų partneriams, savivaldybių ir centrinės valdžios atstovams bei kitiems kviestiniams svečiams, buvo pristatyti projekto tikslai, uždaviniai ir numatomos veiklos.

Tarptautinę konferenciją atidarė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis, Bilo ir Melindos Geitsų fondo „Pasaulio bibliotekų“ programos (angl. Global Libraries initiative) direktorė Deborah Jacobs.
2013 m. lapkričio mėn. Nacionalinė biblioteka kartu su Bilo ir Melindos Geitsų fondu pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl projekto „Bibliotekos pažangai 2“ įgyvendinimo Lietuvoje, kurį iš dalies finansuoja ir LR kultūros ministerija. Projektą, truksiantį iki 2016 m. gruodžio mėn., įgyvendins Nacionalinė biblioteka. Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ vertė – daugiau nei 12,5 mln. litų (4,9 mln. JAV dolerių).
Socialinio projekto „Bibliotekos pažangai 2“ tikslas – sustiprinti Lietuvos bibliotekų galimybes tenkinti besivystančios visuomenės poreikius ir įtvirtinti bibliotekas kaip tvarias bendruomenės institucijas, galinčias pagerinti Lietuvos žmonių gyvenimo kokybę. Projekto vadovas Eugenijus Stratilatovas pabrėžė, jog šis projektas suteikia bibliotekoms galimybę pasinaudoti finansiniu mechanizmu, leidžiančiu įgyvendinti norimus projektus ir tapti aktyvia šiuolaikinio bendruomenės gyvenimo dalimi.
„Bibliotekos pažangai 2“ projektu siekiama išplėsti viešųjų bibliotekų bendradarbiavimą su verslu, vietos valdžios institucijomis bei nevyriausybinėmis organizacijomis, suvienyti viešųjų ir mokslinių bibliotekų pajėgas Lietuvoje
Įgyvendinant projektą „Bibliotekos pažangai 2“ ir jam pasibaigus bus atliekami sociologiniai tyrimai, padėsiantys įvertinti bibliotekų poveikį žmonių gerovei ir skaitmeninės atskirties kismo tendencijas.
Konferencijoje dalyvavo ne tik Lietuvos atstovai, bet ir svečiai iš užsienio. Pranešimus skaitė Kari Lämsä (Suomija) – „Library 10 and Meetingpoint“ centro, vienijančio fizines ir skaitmenines paslaugas teikiančius Helsinkio miesto bibliotekos skyrius, vadovas, ir daugelio edukacinių interaktyvių projektų autorius iš Švedijos Carlas Bärstadas. Konferencijoje apie švietimo ir kitų socialinės gerovės technologijų teikiamas galimybes pasakojo UAB „Visionary Analytics“ – švietimo ir inovacijų srityse besispecializuojančios tyrimų agentūros – tyrimų vadovas ir partneris Simonas Gaušas, o tarptautinės žiniasklaidos planavimo agentūros UAB „Creative Media Services“ direktorius Saulius Šukaitis skaitė pranešimą apie paslaugų pristatymą visuomenei.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija.

Dėl papildomos informacijos kreiptis į
Renatą Surovec, projekto „Bibliotekos pažangai“ ryšių su visuomene ir atstovavimo koordinatorė
Tel.: +370 5 239 8631
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.