Rajono bibliotekininkų profesinė šventė

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27 Renginio akimirkos

Lapkričio 28-ąją rajono bibliotekų darbuotojai susibūrė į savo kasmetinį renginį „Ištikimi knygai“.

Lapkričio 28-ąją rajono bibliotekų darbuotojai susibūrė į savo kasmetinį renginį „Ištikimi knygai“.
Direktorė Rūta Bagdonienė, sveikindama visus su švente, apžvelgė svarbiausias veiklas bei paslaugas, teikiamas rajono gyventojams 35 –iose kaimo bei rajono viešojoje bibliotekose. Pažymėtas konkrečių darbuotojų indėlis, mokant gyventojus kompiuterinio raštingumo, aprūpinant įvairia literatūra, vykdant neformalias veiklas, socializacijos, sveikatinimo bei kitas programas. Pažymėta veikla, skirta Tarmių metams. Tai rajono bibliotekų kraštotyros konkursas  „Gyvoji Tarmių tradicija“, kuriam savo darbus pateikė nemažai bibliotekininkų. Vykdyti projektai, finansuoti LR Kultūros ministerijos - „ Literatūrinės kelionės, menant 1863 metų sukilimą“ bei kino meno kūrimo programa Karsakiškyje „Matyk kitaip“.
Šventės metu, kaip ir kasmet, skelbiamas Metų bibliotekininkas, kurį šiais metais rinko visuomeninės organizacijos. Juo tapo Stanislava Steponavičienė, dirbanti Liūdynės bibliotekoje. Apdovanojimą iškilmingai įteikė rajono vicemeras Antanas Pocius. Savo sveikinimo kalboje jis pabrėžė bibliotekininko vaidmens svarbą šiandieninėje visuomenėje,  veiklų įvairiapusiškumą.  Metų bibliotekininkę sveikino Velžio seniūnijos seniūnas Alfonsas Bakšys. Jis džiaugėsi, kad jo seniūnijoje  yra Liūdynės biblioteka, kurioje jau du dešimtmečius dirbanti Stanislava visus pasitinka su meile, atidumu, dėmesiu bei profesinėmis žiniomis.
Paskatinamosiomis  nominacijomis buvo įvertintos Dalia Runavičienė (Paliūniškio biblioteka) bei Marytė Čeponiene (Ramygalos biblioteka). Už kūrybines veiklas bei profesionalumą buvo įvertintos Jolanta Šimeliūnienė (Piniavos biblioteka), viešosios bibliotekos darbuotojos Irena Navickienė bei Vidmanta Trečiokienė.
Rajono bibliotekininkus sveikino rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus  atstovai – Sigita Jasiūnienė, Lina Daubarienė, rajono Švietimo centro direktorė Jurgita Vaitiekūnienė.
Šventę praturtino muzikinė poetinė programa. Panevėžio J.Miltinio teatro aktorius Vytautas Kupšys savo dainuojamosios poezijos melodijomis suvirpino ne vieną sielą.
Garbus svečias – Juozas Šalkauskas į bibliotekininkus kreipėsi gražiausiomis lietuvių klasikų – P.Širvio, J.Graičiūno,  J.Strielkūno   eilėmis. Visiems pažįstamas kaip puikus skaitovas, diktorius, žurnalistas, atskleidė dar vieną savo pomėgių sritį – fotografiją. Jis pristatė savo jau vienuoliktąją fotoparodą „Mūzos pavilioti. Poezijos pavasariai“, kuri bibliotekos lankytojus džiugins visą mėnesį.