Bibliotekų teikiama informacija - naujos žinios jaunimui

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27 Renginio dalyviai

Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos veikloje ir toliau daug dėmesio skiriama jaunimo  informaciniam aptarnavimui ir konsultavimui.
Šį rudenį Raguvos ir Žibartonių bibliotekininkės Eglė Bartusevičiūtė ir Vida Gailiušytė suorganizavo dvi interaktyvias sesijas pagal  „Right2move“ metodiką  apie jaunų žmonių galimybes, teises ir pareigas, kurios vyko Raguvos bibliotekoje ir Smilgių vidurinėje mokykloje.

Buvo kalbama apie savanorystę, studijas, stažuotes, darbą, Europos piliečių teises bei kitas jaunimo galimybes Europoje.
Panevėžio rajono bibliotekų atstovės papasakojo apie „Eurodesk Lietuva“ tinklo teikiamas galimybes kiekvienam jaunam žmogui nepriklausomai nuo jo kilmės, amžiaus, išsilavinimo, pomėgių, žinių. Pristatymo metu buvo naudojama vaizdinė medžiaga, kurios dėka papasakota „Eurodesk Lietuva“ atsiradimo istorija, supažindinta su jos įkūrėju- škotu Bobu Peinu, parodyta, kaip naudotis administruojančiu portalu -  www.žinauviską.lt, kaip rasti kontaktinius duomenis ieškant darbo užsienyje vasaros metu, NVO, pigiausių kelionių. Buvo informuota apie informacinių užklausų pateikimą, informacijos paiešką Jauniems žmonėms buvo pristatyta literatūra, kurioje galima rasti naudingos informacijos apie ES teikiamas galimybes projektams, užimtumui ir kitoms jaunimą dominančioms veikloms. Bendradarbiaujant su Smilgių bibliotekos darbuotoju E. Vaičiumi, buvo teikiamos ir individualios konsultacijos jaunimui.


Vyresn. bibliotekininkė Vida Gailiušytė,
Raguvos biblioteka