Projekto metu – pažintis su tarmėmis Ėriškiuose

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:31 Pažintis su tarmėmis

Ėriškių bibliotekoje vasaros atostogų metu moksleiviai kviečiami į įvairius kūrybinius užsiėmimus: čia vykdomas rajono savivaldybės finansuojamas vaikų socializacijos projektas „Kodėl į biblioteką, o ne į gatvę?...“. Didelis dėmesys skiriamas savo krašto istorijos bei tarmių pažinimui.

Kartu su projekto dalyviais į bibliotekoje vykusį renginį  „Su mana tarmi...“ buvo pakviesti ėriškiečiai, kalbantys įvairiomis tarmėmis. Dalyviai, susiskirstę į 4 tarmių grupes, turėjo pateikti savo atstovaujamą tarmę. Visiems buvo smagu atlikti žaismingas užduotis - „srėbti putrą“, krizenti, surinkti pabirusias raides, kurti naujus žodžius bei  savo tarme trumpai papasakoti, kas nupiešta linksmuose paveikslėliuose.
Projekto dalyvius su savo tarmėmis supažindino Ėriškiuose gyvenantys suvalkietė Vita Mažeikienė, aukštaitė  Nijolė Juzėnienė, žemaitis Romaldas Sirevičius. Vaikai išgirdo  anekdotą apie taupiuosius suvalkiečius, žemaitišką eilėraštį, net kupiškėnų himnas „Oi, jūs, susiedai“ buvo padainuotas.
Pažinę tarmes, projekto dalyviai gilinsis į knygnešių istoriją. Ji bus atskleista ekskursijos į Knygnešių ir J.Tumo-Vaižganto  muziejų Ustronėje metu.