Raguvos bibliotekoje- vaikų sveikatinimo projektas

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27 Renginio akimirkos

Raguvos bibliotekoje vykdomas Panevėžio rajono savivaldybės projektas „Vaikų sveikata- tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė“ įsibėgėjo.

Raguvos bibliotekoje vykdomas Panevėžio rajono savivaldybės projektas „Vaikų sveikata- tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė“ įsibėgėjo. Susitikimų metų vaikams sudaromos visos sąlygos edukacinių - švietėjiškų užsiėmimų metu sužinoti sveikos gyvensenos, mitybos svarbą, susipažįstant su krašto vaistažolėmis, jų gydomosiomis savybėmis, ugdant vertybes bendraujant ir bendradarbiaujant.
Vaikai su dideliu malonumu užsuka į Raguvos bibliotekos organizuojamas dienos stovyklas. Į vasaros dienos stovyklą pasikvietėme Raguvos krašto eiliuotoją J. Baltušnikienę, kuri su dideliu malonumu vaikams papasakojo apie  vaistažoles, jų svarbą mūsų organizmui. Kiekvienas išžiūrėjome, galėjome paliesti ir pauostyti. Viešnia papasakojo apie geltonąją bitkrėslę, barkūną, siauralapį ir plačialapį gyslotį, raudonąjį ir baltąjį dobilą, miškinę sidabražolę, rugiagėlę, avižą, supažindino su tikrosiomis mėtomis bei melisomis. Poetė nustebino ir dovanomis: kiekvienas stovyklos dalyvis gavo po eilėraštukų knygelę „Po vasaros saule“. Norintieji namo parsinešė ir po mėtos šaknele, kurią galės pasisodinti savo namuose. Bibliotekoje vaikai taip pat buvo supažindinti su literatūrine - informacine knygų paroda „Sveikata- brangiausias turtas“.
Vėliau vasaros dienos stovyklos dalyviai lauke piešė labiausiai patinkančias vaistažoles su kreidelėmis. Vaistažolių vaistažole vienbalsiai buvo išrinkta - kvapnioji mėta. Buvo žaidžiami įvairūs lauko žaidimai skatinantys bendravimą ir bendradarbiavimą. Projektui einant į pabaigą bibliotekoje bus gaminami herbariumai, veiks fotonuotraukų paroda, kurioje atsispindės viso projekto metu įgyvendintos veiklos, nuveikti darbai. Bus organizuojamas baigiamasis renginys, kartu pasikviečiant dalyvauti tėvelius, močiutes bei senjorus, kurio metu bus pristatomi projekto rezultatai, įgytos patirtys.
    
Vyresn. bibliotekininkė Vida Gailiušytė