Puziniškio muziejuje įteikta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinė premija

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27 Violeta Šoblinskaitė-Aleksa

25-oji  G.Petkevičaitės-Bitės literatūrinė premija buvo įteikta Violetai Šoblinskaitei-Aleksai už knygą „Tyruliukuose viskas gerai“. Simboliška, kad jau 30 metų gyvuojančios premijos teikimo šventė vyko rašytojos gimtinėje, Puziniškio dvarelyje. Rašytojos kūrybą pristatė geriausiai ją pažįstantis rašytojas Gasparas Aleksa. Aktorė Virginija Kochanskytė, skaitydama novelę, jautriai ir įtaigiai perteikė  nominuotos knygos nuotaiką bei humanistinį požiūrį.
Šventėje buvo prisiminta šios premijos įsteigimo istorija – ja pasidalino vienas iš jos steigėjų – smilgietis K. Vaičiūnas. Už G.Petkevičaitės-Bitės atminimo puoselėjimą  rajono meras P. Žagunis įteikė padėkas, o bibliotekos direktorė R. Bagdonienė dėkojo Smilgių mokyklos bei seniūnijos atstovams.
Renginio dalyviai muziejuje galėjo susipažinti su visais G.Petkevičaitės-Bitės literatūrinės premijos laureatais rajono viešosios bibliotekos paruoštoje dokumentų parodoje .