„Mėgstamiausia pasakėlė“

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27 Popietė „Mėgstamiausia pasakėlė“

Gegužės 24 d. Linkaučių bibliotekoje vyko 1- 4 klasių mokiniams  skirta  popietė „Mėgstamiausia pasakėlė“.

Gegužės 24 d. Linkaučių bibliotekoje vyko 1-4 klasių mokiniams  skirta  popietė „Mėgstamiausia pasakėlė“. Kalbėjome apie vieną iš pagrindinių pasakojamosios tautosakos  žanrų – pasaką. Lietuvių liaudies pasakos skirstomos į stebuklines, gyvulines, buitines, pasakas be galo ir kt. Jos sekamos todėl, kad yra gražios, jų malonu klausytis, čia gėris nugali blogį, tiesa –  melą, iš jų galima pasimokyti ir dažniausiai jos baigiasi laimingai.
Susirinkę vaikai įsidrąsinę sekė jiems labiausiai patikusias pasakas. Danas pasekė Petro Cvirkos pasaką „Strakalas ir Makalas“, Gabrielė – lietuvių liaudies pasaką „Eglė žalčių karalienė“, Dainius – „Kaip genys eglę kirto“, Ugnė perskaitė eiliuotą Kosto Kubilinsko pasaką „Katinėlis ir gaidelis“. Po to vaikai piešė pagrindinius pasakų veikėjus: katinėlį, gaidelį, lapę, skaliką. Vaikų rankutės prisidėjo prie to, kad gražiausiai nupiešti pasakų veikėjai atgytų, nes  patys vaikai vaidino pasaką.
Manau, kad kiekviename iš mūsų gyvena paklusni ir naivi Raudonkepuraitė, reiklus ir mylintis Žilvinas ir daug kitų pasakų herojų. Mes visi užaugome klausydamiesi pasakų, kurias mums sekė tėvai ir seneliai. Tikiu, kad jos visada mumyse gyvens...

Bibliotekininkė Regina Vasiliauskienė