Rankų darbo papuošalų paroda Raguvos bibliotekoje

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27 Irena Kondzežauskienė

Raguvos bibliotekoje vykusioje šventėje „Sugrįžki jaunyste, alyvom sužydėk“ visus sudomino Irenos Kondzežauskienės papuošalų iš modelino edukacinės dirbtuvėlės. Raguvos bibliotekoje modelino kūrimas ir pristatymas Irenos Kondzežauskienės rankų darbo papuošalų iš paroda, bei edukacinės dirbtuvės „viskas iš polimerinio molio“.

Raguvos bibliotekoje vykusioje šventėje „Sugrįžki jaunyste, alyvom sužydėk“ visus sudomino Irenos Kondzežauskienės  papuošalų iš modelino edukacinės dirbtuvėlės. Raguvos bibliotekoje modelino kūrimas ir pristatymas  Irenos Kondzežauskienės  rankų darbo papuošalų iš paroda, bei edukacinės dirbtuvės „viskas iš polimerinio molio“.
Irena Kondzežauskienė, kurdama iš polimerinio molio, per keletą metų sukaupė milžinišką papuošalų arsenalą: įvairiausių spalvų ir formų segių, pakabučių, auskarų, apyrankių, vėrinių iš karoliukų, žiedų – kuklių ir ekscentriškų, ryškiaspalvių ir solidžiai atrodančių pastelinių spalvų atspalvių. Akį traukia  ir ryškiaspalviai auskarai - alyvų kekės, sulipdytos iš daugybės smulkiausių žiedelių.
Edukacinių dirbtuvių metu kūrėja papasakojo visą papuošalų kūrimo istoriją bei supažindino su įrankiais, reikalingais papuošalų gamybai. Parodė polimerinį molį, iš kurio  gaminami papuošalai. Kiekvienas galėjome paliesti, apžiūrėti ir išbandyti papuošalų gamybą. Taip ir magėjo iš karto į ausį įsiverti besiskleidžiančius gėlių žiedus. Labai sužavėjo knygų skirtukai ir modelinu dekoruotos taurės bei stiklo vazos.
Į susitikimą susirinko nemažas būrys Raguvos miestelio moterų, norinčių ne tik pasigrožėti nuostabiais papuošalais, bet ir jų įsigyti. Prie arbatos puodelio visos jaukiai iš šiltai grožėjomės papuošalų įvairove ir stebėjomės menininkės rankų kruopštumo darbu.
Taip praleidome dar vieną šiltą ir įvairiaspalvę popietę Raguvos bibliotekoje, kuri praskaidrino savo žiedų spalvingumu kiekvienos iš mūsų širdį.

Vida Gailiušytė