Jono Ambraškos fotografijos

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27 J. Ambraškos fotografijos

„Vox populi, vox Dei: mūsų laisvės šūkiai“. Tokiu pavadinimu Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta visiems gerai žinomo fotomenininko, fotomenininkų sąjungos nario, panevėžiečio Jono Ambraškos  fotografijų paroda, skirta jo paties  atminimui    (autorius šiemet būtų šventęs  85-metį).

Jonas Ambraška  gimė Lepariškyje, tuometiniame Upytės valsčiuje. Ten baigė ir pradžios mokslus, vėliau  mokėsi Panevėžio amatų mokykloje. Būdamas dvidešimtmetis nusipirko pirmąjį fotoaparatą ir jau nesiskyrė su fotografija visą gyvenimą. Buvo aktyvus Panevėžio fotoklubo narys. Vėliau fotografija tapo ne tik pomėgiu, bet , kaip dabar mėgstama sakyti, gyvenimo būdu. 1980 m. buvo pakviestas dirbti fotografo darbą „Panevėžio tiesoje“, 1993 m. tapo Kraštotyros muziejaus fotografu. Ten dirbo iki pat mirties. Dalyvavo daugelyje parodų Lietuvoje ir užsienyje.
Jonas Ambraška dažnai buvo vadinamas fotometraštininku. Tad ir šioje kraštotyros muziejaus parengtoje jo atminimui skirtoje parodoje eksponuojamos dokumentinės, dar paties fotografo atspausdintos fotografijos. Jose užfiksuoti 1991-ųjų metų svarbiausi sausio – kovo mėnesių įvykiai, įamžintos istorinės akimirkos   prie svarbiausių strateginių objektų Panevėžyje ir Vilniuje, primenančios tas, dar taip nesenas, bet jau istorija tapusias  mūsų laisvės kovas.
Paroda veiks iki balandžio 20 d.
Maloniai kviečiame