"Sparnuoti, šviečiantys, karūnuoti..."

Trečiadienis, 16 sausio 2013 11:36 Sparnuoti, šviečiantys, karūnuoti...

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje eksponuojama Ramygalos keramikų vasaros simpoziumo darbų paroda „Sparnuoti, šviečiantys, karūnuoti...“

Pleneras „Keramikos dirbtuvės – 2012“ keturioliktą kartą sukvietė į Ramygalą keramikus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos. Šių metų plenero naujovė – raugo technika atlikti darbai. Raugo technika – labai seniai rastas būdas, kuomet moterys, netyčia į raugą įmetusios  puodą pastebėjo, kad jis pasidarė lyg specialiai pieštas. Aišku, tai reikalauja išmanymo, reikia parinkti atitinkamą molio temperatūrą, kad jis būtų nuo įkaitimo raudonas, tada – nardinti į duonos raugą.
Plenero dalyviai kūrė šviestuvus, statulėles bei kitus meno dirbinius. Vienintelė privaloma dalyviams  tema – šaukštas/samtis. Kodėl?Ogi todėl, kad nuo šaukšto žmogaus gyvenimas prasideda ir baigiasi "padėjus šaukštą“. Ši užduotis -  tradicinė visiems Ramygaloje vykstantiems keramikos projektams.
Keramikos projektai Ramygaloje vyksta nuo 1999 metų. Jų tikslas - tradicinės keramikos amato pažinimas, puoselėjimas ir populiarinimas, bendruomenės narių užimtumas, turiningas laisvalaikio leidimas. Kiekvieną projektą vainikuoja darbų parodos miestelio seniūnijoje ir kitose rajono vietose.  O visą sausį ir pusę vasario  įvairiausi puodai, puodeliai, puodynės, švilpynės,  angelai, paukščiai ir žuvys gyvens mūsų bibliotekoje ir lauks, jūsų, mielieji lankytojai.
Paroda veiks iki vasario 14 d.