Juozo Balčikonio atminimo kambarys

Atnaujinta: Trečiadienis, 15 kovo 2023 10:06

Kalbininko Juozo Balčikonio atminimo įamžinimas Ėriškiuose.

Juozas Balčikoniskalbininkas, leksikologas, vertėjas, pedagogas, žodyno sudarytojas. Gimė 1885 03 25 Ėriškiuose (Panevėžio r.) – mirė 1969 02 05 Vilniuje, palaidotas Ėriškiuose. Jo gimtąją sodybą ženklina stogastulpis, o amžinojo poilsio vietą kapinėse – atminimo paminklas.

Ėriškių bibliotekoje 2018 metais įrengtas Juozo Balčikonio atminimo kambarys. Eksponatai gauti iš uždarytos Ėriškių mokyklos muziejaus.  Atminimo kambario ekspozicijoje – istorinė medžiaga  apie žymaus kraštiečio  gyvenimą, paskirtą lietuvių kalbai, asmeniniai daiktai ir knygos.
Lankytojų dėmesiui – J. Balčikonio vaikystę Ėriškiuose menantys gimtojo kaimo žmonių buities rakandai, jo iniciatyva pastatytos, globotos ir ilgai kalbininko  vardą garbingai nešiojusios mokyklos istorinė medžiaga.

J. Balčikonio atminimo kambarys

Juozo Balčikonio atminimo kambarį galima aplankyti bibliotekos darbo laiku:
Adresas: Ėriškėlių g. 16, Ėriškių k., 38271 Panevėžio r.
Darbo laikas:    I-V 10.00 – 18.00
Poilsio dienos:   VI, VII
Telefonas: (8 45) 55 57 37
Bibliotekininkė:  Ieva Petraitienė

Edukacinė programa „Didžiojo kalbininko keliu“

Lankytojams pasakojama apie J.Balčikonio gyvenimo kelią, pradedant Ėriškiuose ir tęsiant Ramygaloje, Panevėžyje, Peterburge, pasakojimą iliustruojant saugomais eksponatais – asmeniniais J.Balčikonio daiktais, foto bei video medžiaga.

Kalbininko, žodyninko veikla pristatoma įtraukiant dalyvius į viktoriną-žaidimą „Surask tinkamą žodį“. Naudojami J.Balčikonio rinkti žodžiai žodynui, kuriant bendrinę kalbą, norminant žodžių reikšmes (vertimai, barbarizmai, ir kt.), pristatant J.Balčikonio verstas pasakas.

Žaidžiamas žaidimas „Praeities daiktai“, pristatant senovinius daiktus-eksponatus iš J.Balčikonio vaikystės laikų Ėriškių krašte, spėjant jų pavadinimus.

Edukaciją veda Ieva Petraitienė
(tel. (8 45) 55 57 37