Muziejų naktys 2014 m. "Vakarojimai Puziniškio dvarelyje"

Renginio dalyviai kūrė gyvąją istoriją

Veiksmas klostėsi tarsi skaitant G.Petkevičaitės-Bitės „Karo meto dienoraštį“ – kariai įsikūrę stovyklavietėje, besisukiojančios dvaro ponios, savo žolynų burtais kerinčios sodietės,  amatų pamokos, „Šalpos loterija“ ir prizai iš „gailestingosios vienuolės“ rankų, lauko medicinos sesuo.., puikią muzikinę programą pristatė Lietuvos kariuomenės orkestras.

Šiuolaikinę kariuomenę pristatė savanorių bei šaulių kuopų atstovai

Visiems buvo įdomu pamatyti, kaip gyvena šiuolaikinė kariuomenė. Ją atstovavo KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės atstovai. Kuopos palapinėje su savanoriais, apsirengusiais šiuolaikine karine uniforma, buvo galima  pasišnekėti apie kariuomenės naujoves, susipažinti su ginklais.

Kareiviškos košės virimo paslaptis atskleidė ir visus vaišino Panevėžio Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės Naujamiesčio kuopos nariai.

Taujėnų mėgėjų teatras "Bičiuliai"

Praeito šimtmečio žmonių nuotaikas bei ydas nuotaikingai atskleidė Taujėnų mėgėjų teatro „Bičiuliai“ aktoriai.

Karo istorijos klubas „Grenadierius“ visus nukėlė į 1914-tuosius

Birželio 13-sosios popietę Puziniškio dvarelyje pasigirdę šūviai priminė šimtmečio senumo laikus. Karo istorijos klubo „Grenadierius“ nariai visus nukėlė į 1914-ais metais prasidėjusio I-o pasaulinio karo įvykius. Renginio dalyviai turėjo puikią progą pamatyti autentišką karių aprangą, jų naudojamus ginklus, dalyvauti teatralizuotoje retrofotosesijoje su priešingų kariuomenių atstovais.