Projekto „Atverk krašto istorijas: neformalaus švietimo veiklos suaugusiems“ renginiai lapkričio mėnesį

Atnaujinta: Pirmadienis, 14 lapkričio 2022 11:06

Įgyvendinant projekto veiklas grupės nariai toliau gilinosi į krašto pažinimo būdus, sėmėsi patirties ir informacijos klausydami paskaitos, dalyvaudami užsiėmimuose.

Lapkričio mėnesį buvo surengti mokymai „Istorija, pasislėpusi tautosakoje: pasakos, sakmės, pasakojimai ir perpasakojimai“. Lektorė - etnologė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto darbuotoja Gražina Kadžytė supažindino klausytojus su vietovardžių atsiradimu ir jų analizės galimybėmis, dalijosi patarimais, kaip populiariai pristatyti smulkiąją tautosaką, atsakinėjo į klausimus.
Edukacinis užsiėmimas „Panevėžio rajono gamtiniai ir kultūriniai objektai lankytojų akimis“ buvo skirtas susipažinti su mažiau žinomais, tačiau turinčiais reikšmę bendruomenei, lankytinais objektais. Lektorė Daiva Mulevičienė pasidalijo savo įžvalgomis apie ekskursijų vedimą, pristatė Kabelių, Uoksų ir Marijonavos kaimų lankytinus objektus, kai kur ir išnykusius. Aplankyta Marijonavos koplyčia (pastatyta 1860 m.) sudomino istorija, kad joje buvęs laidojimo rūsys šiuo metu užbetonuotas, įrengtos grindys. Ekskursija „Naujas seno parko rūbas“, buvo skirta dalyvius supažindinti su Skaistakalnio parko istorija, nuo iš Karsakiškio kilusio poeto Juozo Čerkeso Besparnio tragišku likimu. Čičinsko asmenybės aktualumą įvairiais istoriniais laikotarpiais dalyviai įvertino surengtos edukacijos metu.

Bibliotekos vykdymo Suaugusiųjų švietimo projekto tikslas, pasinaudojant bibliotekose sukaupta medžiaga, parengti savo mikrorajonų maršrutus kuriais keliaujant būtų galima daugiau sužinoti apie miestelių ir kaimų paveldo, lankytinus ir kraštotyrinius objektus.

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys

Tel. (8 45) 58 70 50
El. p info@panrbiblioteka.lt
Įstaigos kodas: 190402747

Skaitytojai aptarnaujami:
I–V 10.00–18.00, VI 10.00-16.00
Tel. (8 45) 58 70 48