Šiaurės šalių literatūros savaitė prasideda ir kviečia skaityti

Atnaujinta: Penktadienis, 11 lapkričio 2022 12:58 Šiaurės šalių literatūros savaitė

Kviečiame į Šiaurės šalių literatūros savaitės atidarymui skirtus renginius, kurie vyks lapkričio 14 d. (pirmadienį). Vaikai kviečiami į ryto skaitymus „Auštant“, o suaugusieji – į „Sutemų valandos“ skaitymus vakare 17 valandą. Tamsiausiu metų laiku uždegsime žvakes ir skaitysime.

Tuo pačiu metu įvairiomis kalbomis Šiaurės ir Baltijos šalyse daugiau kaip 2000 vietų bus skaitomos ištraukos iš Šiaurės šalių autorių knygų. Taip prasidės šiemetinė „Šiaurės šalių literatūros savaitė“ bibliotekose. Tradiciškai į ją įsijungia ir drauge skaityti kviečia ir Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Šių metų savaitės tema „ Gamta šiaurėje“, tad ir knygos, kurias skaitysime, bus apie tai. Šių metų sutemos skaitymų knyga - Patrik Svensson „Apie ungurius ir žmones. Mįslingiausios pasaulio žuvies istorija“ pasakoja apie paslaptingąjį ungurį ir tuo pačiu apie rašytojo ryšį su tėvu bei kaip judviejų ryšį sustiprino mįslingiausia pasaulio žuvis. Kiek iš tiesų galima pažinti ungurį? Arba žmogų? Ilgus metus mokslininkams nepavykdavo įminti ungurio mįslės – kur jie veisiasi, poruojasi, miršta. Europiniai unguriai gimsta Sargasų jūroje, Golfo srovė atplukdo juos į Europą, kur jie savo ilgą gyvenimą leidžia mūsų gėluose vandenyse tol, kol ateina laikas neršti ir mirti.
Patrik Svensson pasakoja istoriją apie ant išnykimo ribos esančią rūšį, grožinius intarpus pindamas su mokslo populiarinimo tekstais. Skaitytojas kviečiamas leistis drauge į autoriaus vaikystės prisiminimus šalia lėtai tekančios upės ir laukinio gluosnio. Ten, šiaurietiškoje gamtoje, tėvą ir sūnų jungia tylus bendrystės jausmas.
Visą šią teminę savaitę, o ir vėliau – iki lapkričio pabaigos bibliotekoje bus galima susipažinti su Šiaurės šalių autorių knygų ekspozicija. Kviečiame ne tik pasižvalgyti, bet ir išsirinkti būsimą skaitinį.
Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. 1995 metais kilusi ambicinga idėja tapo tradiciniu renginiu, kuriame kasmet dalyvauja vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių.

Parengė D. Pamerneckytė

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys

Tel. (8 45) 58 70 50
El. p info@panrbiblioteka.lt
Įstaigos kodas: 190402747

Skaitytojai aptarnaujami:
I–V 10.00–18.00, VI 10.00-16.00
Tel. (8 45) 58 70 48