„Gera žinoti tai, kas kuria gyvenimus“: bibliotekose šurmuliavo MIR savaitė

Atnaujinta: Penktadienis, 04 lapkričio 2022 09:24

Spalio 24–31 dienomis Lietuvoje pirmąsyk Pasaulinę medijų ir informacinio raštingumo (MIR) savaitę organizavo šalies bibliotekos. „Gera žinoti tai, kas kuria gyvenimus“ – tokiu šūkiu visuomenė buvo kviečiama įsitraukti į skirtingus renginius ir iniciatyvas, ugdyti kritinį mąstymą, atsakingiau vertinti gaunamą informaciją, mokytis tikrinti faktus ir kt.

Didžioji dalis MIR savaitės renginių vyko nuotoliu, tad buvo prieinami visiems norintiems. Buvo galima klausytis paskaitų, dalyvauti diskusijose, akcijose, žaidimuose, viktorinose, pristatymuose, filmų peržiūrose.
Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo galima sudalyvauti sprendžiant Žinių ekonomikos forumo ir Britų tarybos Lietuvoje sukurto pabėgimų kambario užduotis, rajono bibliotekos skelbė savaitė renginių programą ir kvietė juose dalyvauti savo lankytojus. Savaitės metu bibliotekininkams buvo pristatytas Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos sukurtas stalo žaidimas „Populistas“. Tai kritinio mąstymo žaidimas, ugdantis visuomenės medijų ir informacinį raštingumą, sąmoningumą ir atsparumą informacinei manipuliacijai, šį žaidimą bus galima žaisti viešojoje bibliotekoje, taip pat Naujamiesčio ir Velžio bibliotekose
„MIR savaitės užduotis – atkreipti dėmesį, įtraukti, paskatinti mąstyti, mokyti vertinti. Laiku, kada vyksta informaciniai karai, o toli gražu ne visada teisingų žinių srautas plūsta nesustabdomai. MIR savaitė negali būti vienkartinis projektas su tam tikru veiklos rezultatu. Tai turėtų būti nenutrūkstamas procesas su ilgalaikiais planais, užduotimis, perspektyvomis ir siekiamybėmis“, – įsitikinusi Greta Kėvelaitienė.

MIR savaitės bibliotekose globėja – Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, koordinatorė – Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.
Organizatoriai: Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
Partneriai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos žurnalistikos centras, „Meno avilys“, Žinių ekonomikos forumas, Baltijos skaitmeninio atsparumo tyrimų centras DIGIRES, IREX „Medijų raštingumo programa Baltijos šalyse“, www.debunk.org.
Informacinis rėmėjas – LRT.

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys

Tel. (8 45) 58 70 50
El. p info@panrbiblioteka.lt
Įstaigos kodas: 190402747

Skaitytojai aptarnaujami:
I–V 10.00–18.00, VI 10.00-16.00
Tel. (8 45) 58 70 48