Literatų klubo „Polėkis“ susitikimai

Atnaujinta: Antradienis, 02 rugpjūčio 2022 13:46

Panevėžio rajono literatų klubas „Polėkis“ įkvėpimo ieško ne tik dažnuose susibūrimuose rajono viešojoje bibliotekoje, bet ir keliaudami po įdomias vietas.

Liepos 6 d. grupelė klubo narių – Roberta Grumadienė, Ona Striškienė, Emilija Valentinavičienė bei daugkartinė „Lino žiedo“ poezijos konkurso laureatė Elvyra Gruzdevienė susitiko Upytėje, prie legendomis apipinto Čičinsko kalno, švenčiant Valstybės dieną.
Liepos 23 d. Paliūniškyje, Lėvens saloje, dalyvauta poezijos popietėje „Plaukia Lėveniu vasaros pavakarys“. Pirma dalis buvo skirta Lietuvos dainiui Maironiui, 160-ojo jubiliejaus proga. Apie poetą kalbėjo ir daug poeto eilių išraiškingai deklamavo panevėžietis Juozas Kielius. Jį papildė poetinio susibūrimo iniciatorė ir rengėja Panevėžio literatų klubo „Polėkis“ narė, Paliūniškio kaimo bendruomenės tarybos narė Dalia Meškonytė. Apie Jono Mačiulio-Maironio lankymąsi Paįstryje ir Karsakiškio seniūnijos teritorijoje kalbėjo kraštotyrininkė, Panevėžio literatų klubo „Polėkis“ narė Ona Striškienė.
Keliautoja, Panevėžio literatų klubo „Polėkis“ narė Roberta Grumadienė pristatė kelionių fotoalbumą „Po trisdešimt metų...“, kuris išleistas trimis kalbomis – lietuvių, ukrainiečių ir rusų. Literatė perskaitė keletą eilėraščių iš ką tik išleistos poezijos knygelės „Surūdiję mintys“.
Biržų literatų klubo „Svajokliai“ vadovas Egidijus Saldys kalbėjo apie savąjį klubą, jo veiklą, perskaitė keletą savo eilėraščių. Klubo narė Ona Varnienė kalbėjo apie išleistas tris poezijos knygas, dar dvi naujai parengtas eilių knygas, paskaitė keletą eilėraščių, dovanojo gėlių. Pasvalietis Algis Mačiulis perdavė linkėjimus nuo Pasvalio literatų klubo „Užuovėja“ ir perskaitė smagių humoristinių eilių. Gražiai susirinkusius į poezijos pavakarį pasveikino paliūniškietė Laima Kairienė.
Atvykusieji grožėjosi ramia Lėvens tėkme, senuoju arkiniu tiltu, gražiu paplūdimiu ir naujuoju kabančiu tiltu. Įdomiomis lauko sąlygomis, virinant vandenį ant primuso, buvome pavaišinti aromatinga kava ir arbata. Ragavome ir gyrėme Paliūniškio kaimo bendruomenės pirmininkės Lijanos Kubilienės šventei dovanotus saldumynus.

Ona Striškienė, Panevėžio rajono literatų klubo „Polėkis“ narė

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys

Tel. (8 45) 58 70 50
El. p info@panrbiblioteka.lt
Įstaigos kodas: 190402747

Skaitytojai aptarnaujami:
I–V 10.00–18.00, VI 10.00-16.00
Tel. (8 45) 58 70 48