Susitikimas su tautodailininku kalviu Sauliumi Kroniu

Atnaujinta: Antradienis, 26 balandžio 2022 12:49 Tautodailininkas Saulius Kronis

Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę sutikome gražiu renginiu - Panevėžio rajono viešojoje bibliotekoje vyko tautodailininko, Lietuvoje gerai žinomo kalvio, 2020 metų „Aukso vainiko“ laimėtojo Sauliaus Kronio kalvystės darbų parodos „Kryžių viršūnės“ pristatymas.

Pirmadienio vakaro pasibuvimas buvo jaukus, šiltas ir toks savas. Mums buvo gera ir įdomu klausytis menininko pasakojimo apie ieškojimų kelią, pamąstymų apie senųjų, daugybę metų nenutrūkstamų gyvųjų mūsų tautos tradicijų ypatingą svarbą ir išsaugojimą, o pačiam kūrėjui įdomiausia,  turbūt, buvo sulaukti ne tik rajono vicemero A. Pociaus, draugų, bendraminčių sveikinimų, išsakytų eilėmis, bet ir netikėtai nusikelti į vaikystę. Šiltais prisiminimais dalijosi Sauliaus Kronio darželio auklėtoja Teresė, į renginį atsinešusi pluoštelį senų fotografijų. Pasiilgę nuoširdaus bendravimo susirinkusieji neskubėjo skirstytis į namus. O mes dalijamės šio renginio akimirkomis.

Parengė D. Pamerneckytė

Nuotr. G. Lukoševičiaus