Naxos Music Library ištekliai – muzikos mėgėjams ir mokytojams

Atnaujinta: Penktadienis, 18 kovo 2022 11:30 Naxos music library

Bibliotekai iki 2022 metų pabaigos užprenumeruota muzikinė duomenų bazė Naxos Music Library. Joje yra viskas, kas susiję su muzika: galima klausytis muzikinių kūrinių arba jų ištraukų, sužinoti istorinių faktų apie muzikos istoriją, kūrėjų biografiją ar gyvenimą. Čia sukaupta nepaprasta stilių, skonių ir muzikinių kalbų įvairovė.

Bazė „Naxos Music Library“ gali tapti patikima padėjėja gilinant muzikines žinias ir gerinant įgūdžius. Joje yra daug klasikinės ir kitų žanrų muzikos aukštos kokybės garso įrašų, taip pat garsinių knygų, kino filmų muzikos, muzikos vaikams, operos libretų, informacinės-pažintinės medžiagos.
Kuo ši duomenų bazė naudinga muzikos mokytojams? Joje galima :
Iš pamėgtų kūrinių sudaryti savo grojaraštį arba naudotis „Naxos Music Library“ jau sudarytais grojaraščiais.
Vienoje vietoje patogiai rasti operų libretus: skaityti visą libretą originalo ir anglų kalbomis arba tik jo santrauką.
Giliau pažvelgti į garsiausius kūrinius: duomenų bazėje pateiktos Didžiosios Britanijos ekspertų kūrinių analizės, leidžiančios pagilinti konkrečių kūrinių suvokimą.
Lavinti klausą: 11 lygių klausos lavinimo pratimų sistema pritaikoma visiems: ir vaikams, ir suaugusiesiems.
Pasisemti žinių apie muzikos istoriją: „Naxos Music Library“ platformoje gausu muzikos edukacijos išteklių – pateikiama informacija ir mokomoji medžiaga apie žymiausius kompozitorius ir atlikėjus nuo baroko iki XX amžiaus. Visa informacija suskirstyta temomis, o patiems mažiausiems sudaryti atskiri pasakojimai su muzikiniais intarpais.
Pasitikrinti muzikos terminų tarimą: greitai susirasti ir pasiklausyti kaip tariami įvairūs muzikos terminai.
Susipažinti su kitų šalių muzikos dalyko mokyklinių programų pamokomis kitose šalyse, pvz., Australijos, Airijos, Pietų Korėjos, Šiaurės Amerikos, Jungtinės Karalystės.

Duomenų baze galima naudotis bibliotekos interneto skaitykloje, taip pat registruotiems bibliotekos lankytojams yra suteikiami slaptažodžiai dirbti iš namų. Dėl slaptažodžių kreiptis el.paštu : Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Laukiame norinčių!

Beržų g. 50 LT-36145