Kovo 9 d. – Nerijaus Maliukevičiaus atvira pamoka „Tiesa ir melas šiuolaikinėse medijose“

Atnaujinta: Trečiadienis, 09 kovo 2022 10:46

Rusijai užpuolus Ukrainą skęstame didžiuliame informacijos sraute. Kaip atskirti, kur tiesa, o kur – melas? Kokios propagandos technikos naudojamos informaciniame kare? Kaip apsisaugoti nuo manipuliacijų?

Į šiuos klausimus kovo 9 d. rengiamoje atviroje pamokoje „Tiesa ir melas šiuolaikinėse medijose“ atsakys Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas dr. Nerijus Maliukevičius.
Dr. N. Maliukevičiaus tyrinėjimų sritis – informacinis karas, strateginė komunikacija, konfliktų valdymas ir Rusijos politika. Jis yra dviejų knygų apie Rusijos informacinio karo strategijas autorius. Daktaro disertacijoje daugiausia dėmesio skyrė Rusijos informacijos geopolitikos potencialui ir jos sklaidai Lietuvoje.
Tai jau trečioji pamoka iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuoto atvirų pamokų ciklo, skirto Lietuvos mokinius supažindinti su Ukrainos istorija, bendrais Lietuvos ir Ukrainos ryšiais, didvyriškai su Rusijos agresija kovojančios šalies situacija ir karo iškeltais iššūkiais, tokiais kaip dezinformacija, krašto apsauga, psichologinė sveikata ir kt.

Kovo 9 d. pamoka bus tiesiogiai transliuojama Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos „Youtube“ kanalu  nuo 12:30, trukmė – 45 min.

Pamokos nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=JtjkjKPNMz0


Mokykloms nebūtina koreguoti pamokų tvarkaraščius ir jungtis prie pamokos jos transliacijos metu. Visų pamokų įrašai skelbiami Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos „Youtube“ paskyroje. Įrašytas pamokas bus galima su moksleiviais peržiūrėti per artimiausias istorijos, dorinio ugdymo ar kitų dalykų pamokas, klasės valandėles.

Atvirų pamokų ciklą rengia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su partneriais – Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos nacionaline UNESCO komisija.

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys

Tel. (8 45) 58 70 50
El. p info@panrbiblioteka.lt
Įstaigos kodas: 190402747

Skaitytojai aptarnaujami:
I–V 10.00–18.00, VI 10.00-16.00
Tel. (8 45) 58 70 48