Teresės ir Juozo Šikšnelių fotografijos ir skulptūrų paroda

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 rugpjūčio 2021 06:01 T. ir J. Šikšnelių paroda

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje eksponuojama klaipėdiečių Teresės ir Juozo Šikšnelių paroda „Tekstūra + faktūra + skulptūra“.

Teresė – matematikos mokytoja, pomėgį fotografijai, matyt, paveldėjusi iš tėčio – praeityje garsaus Žemaitijos fotografo Konstantino Bužoko. Tai antrasis autorės fotografijų ciklas pavadinimu „Faktūra“. Pirmasis - „Ąžuolas“, trečiasis - „Migla“. Juozas - bibliotekininkas, rašytojas, išleidęs virš dvidešimt knygų - romanų, detektyvų, novelių; skaitytojams labiau žinomas kaip Raidas Dubre. Ilgametis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos darbuotojas, kurį laiką buvęs šios įstaigos vadovu. Yra sukūręs šimtus skulptūrų iš medžio ir akmens, surengęs virš pusšimčio parodų šalyje ir užsienyje.
Paroda „Tekstūra + faktūra + skulptūra“ tarsi lenktynės tarp to, kas yra medžio išorėje ir viduje. Juozui svarbi forma, medžiui suteikta Motinos Gamtos, kuri, anot autoriaus, ir yra didžiausia jo skulptūros mokytoja. „Mano mokytoja – Gamta, išauginusi medžius, suformavusi akmenis. Stebiu juos, ieškau Mokytojos užuominų į formą, ilgainiui aptinku, nuskobus kas nereikalinga lieka darbeliai. Kūrybos džiaugsmas ne baigtas darbas, o procesas, pamažu lukštenant formą“ - sako Juozas. Teresė į medį žiūri daug giliau, bandydama parodyti, kas slypi po forma, kokia medžių tekstūra bei faktūra. Juk mato visi, turintys akis, o pastebi fotografai. Ne tik pastebi, bet ir laiku nuspaudžia aparato mygtuką. Štai tokie medžiai užpildė bibliotekos erdves. Kviečiame juos pamatyti.
Paroda bibliotekoje eksponuojama iki rugpjūčio 31 d.

Parengė D. Pamerneckytė

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys

Tel. (8 45) 58 70 50
El. p info@panrbiblioteka.lt
Įstaigos kodas: 190402747

Skaitytojai aptarnaujami:
I–V 10.00–18.00, VI 10.00–16.00
Tel. (8 45) 58 70 48