Paroda „Pragiedrulių stebuklas: žemė ir žmonės“ kviečia į rajono viešąją biblioteką

R. Guobio paroda

Bibliotekoje pristatoma seniai planuota paroda „Pragiedrulių stebuklas : žemė ir žmonės“, skirta garsiausio svėdasiškio, garbingo lietuvio, kun. Juozo Tumo-Vaižganto 150 metų gimimo jubiliejui  ir „Pragiedrulių“ epo 100-mečiui. Parodos sumanytojas –  anykštėnas  Raimondas Guobis, krašto istorijos tyrinėtojas, muziejininkas, keleto knygų ir parodų autorius.

„2020-aisiais sukako  100 metų, kaip garbus svėdasiškis, lietuvių literatūros klasikas, kan. Juozas Tumas-Vaižgantas užbaigė savo didžiausią ir svarbiausią kūrinį, tikriausią lietuvių tautos kovų už kultūrą bei nepriklausomybę epą „Pragiedruliai“. Iš kelių dalių į spalvingą literatūrinę mozaiką sudėliotą knygą jis užbaigė 1920 m. vasario 10 d. Vilniuje. Didžios knygos epilogas buvo sena, svėdasiškiuose įvairiai pasakojama, kartojama legenda „Alaušo varpas“ – pasakoja parodos autorius.

Parodoje  eksponuojami 27 Svėdasų krašto vaizdai, pasižymintys šviesia nuotaika, gilia rimtimi, tikriausia meile savai Pragiedrulių žemei. Pažymėtina, kad fotografuota paprasčiausiu, veik kišeniniu „Fujifilm“ fotoaparatu. Pandemija sutrukdė šią parodą pristatyti Vaižganto metais, tačiau manome, kad ji aktuali ir prasminga visais laikais.

Kviečiame susipažinti su svėdasiškiais – Vaižganto krašto žmonėmis.

Parengė D. Pamerneckytė

Beržų g. 50 LT-36145