Afganistano skurdas ir Lietuva: kaip sukurti svajonių bendruomenę?

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27

Straipsnių sąrašas

Afganistanas - vaikų akimis

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje rugsėjo 20 d. 16 val. vyks fotografijų parodos "Afganistanas vietos vaikų akimis" pristatymas.

Renginyje dalyvaus įvairių projektų iniciatorė ir vykdytoja, vertėja, parodos  sumanytoja  ir organizatorė Eugenija Tautkutė, KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadovybė. LR Seimo tarpparlamentinių ryšių su Afganistano  Islamo Respublika pirmininkas Dr. Egidijus Vareikis supažindins su savo naująja knyga "Svajonių bendruomenė. Juodraštis”

Kokia nauda iš nuotraukų? Kam reikalinga matyti kitų skurdą?
Šie klausimai būdavo dažniausiai užduodami projekto sumanytojams ir įgyvendintojams per parodos pristatymo renginius.
Tam, kad atsakytume į šiuos klausimus, trumpai pristatysime pačią idėją, kaip ji buvo sumanyta ir įgyvendinta.
Pati idėja nėra unikali: panašūs projektai buvo įgyvendinami ir kituose kriziniuose regionuose: buvusioje Jugoslavijoje, Irake. Unikalu tai, kad nuotraukos yra iš Afganistano, uždaros musulmoniškos, karo išvargintos šalies, Goro provincijos, kurioje savo pareigą atlieka Lietuvos kariai, o skirtos – specialiai mums, lietuviams.
Unikalus yra ir visą projektą – nuo nuotraukų gimimo iki ilgos, jau penkerius metus,  po Lietuvą trunkančios ekspozicijos kelionės – lydintis geranoriškumas. Visas projektas neturi finansavimo, bet jau aplankė daugumą Lietuvos rajonų, spėjo paviešėti Briuselyje. Kaip? Organizatoriai patys atsiveža, rengia parodas, kviečia svečius. Nupirktus fotoaparatus į Afganistaną nuvežė ten savo misiją vykdantys žurnalistai ir kariai.

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys

Tel. (8 45) 58 70 50
El. p info@panrbiblioteka.lt
Įstaigos kodas: 190402747

Skaitytojai aptarnaujami:
I–V 10.00–18.00, VI 10.00–16.00
Tel. (8 45) 58 70 48