KOVO 22-26 D. KVIEČIA SKAITMENINĖ SAVAITĖ

Kovo 22, 23, 24, 25, 26 d. nuo 11 val. tiesiogiai internetu www.prisijungus.lt arba „prisijungus lietuva“ youtube kanale stebėkite vaizdo transliacijas, registruokitės į mokymus, gaukite atsakymus į rūpimus klausimus, dalyvaukite konkursuose ir laimėkite prizus.

Skaitmeninė savaitė (angl. All digital week) – visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija. Jos tikslas – paskatinti gyventojus atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje.
Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia savo lankytojus dalyvauti virtualiose veiklose ir nuotoliniuose mokymuose: kovo 23 - 26 d.
10.00 – 13.00 val. skaitmeninio raštingumo mokymai. Pažengusiųjų mokymo programos. Projekto „Prisijungusi Lietuva“ veiklos.

Transliacijos internetu:
Kovo 22 d. – Skaitmeninė visuomenė – kvietimas augti
Pasaulį užklupus pandemijai  bendraujame, gydomės, perkame, kultūrinius renginius stebime šiuolaikinių technologijų pagalba, o keli išmanūs įrenginiai namuose jau nieko nestebina.
Šių dienų skaitmeninius iššūkius apžvelgs ir apie juos diskutuos skaitmeninių inovacijų  ekspertas Elijus Čivilis ir kibernetikos ekspertė Vilma Škarnulytė.
Kovo 23 d. – Darbo vietų transformacija
Jau metai laiko kaip gyvename  COVID-19 pandemijos sąlygomis. Daugeliui mūsų įprastą darbo vietą ofise ar biure pakeitė darbas iš namų. Ko išmokome? Ką reiktų žinoti ir kokių principų laikytis dirbant nuotoliniu būdu? Apie tai diskutuos vadovavimo konsultantas, personalo ekspertas Saulius Jovaišas ir verslo atsparumo ekspertas Edvinas Kerza.
Kovo 24 d. – Debesų kompiuterija
Skaitmeninius duomenis kurti, saugoti ir jais dalintis šiandien įprastas dalykas. Darbo dokumentus, asmenines nuotraukas ar kitą informaciją laikome „Debesyje“.  Todėl svarbu žinoti pagrindinius dalykus bei principus kaip tai daryti saugiai. Apie tai kalbės  inovacijų ekspertas Arnoldas Lukošius ir Google atstovybės Lietuvoje vadovas Vytautas Kubilius.
Kovo 25 d. – Kaip (iš)gyventi tarp ekranų?
Darbas ir bendravimas internete yra greitas ir  patogus, bet gali turėti ir neigiamų padarinių mūsų sveikatai. Ką turėtume žinoti, kad darbas ir/ar pramogos internete būtų ne tik malonumas, bet ir neturėtų neigiamų padarinių? Apie tai kalbės Skaitmeninės etikos centro steigėjos Rasa Jauniškienė ir Renata Gaudinskaitė.
Kovo 26 d. – Finansinis saugumas internete
Technologijų pažanga neabejotinai keičia mūsų įpročius. Jeigu dar prieš dešimtmetį internetu pinigus pervesdavo arba namų bei kitas sąskaitas apmokėdavo nedaugelis, šiandien situacija – kitokia. Ką reikia žinoti šiandien, norint saugiai atlikti finansines operacijas internete, kaip elektroninėje erdvėje apsipirkti, taupyti ir/ar investuoti?
Neįkainojami ekspertų patarimai Jums. Audrius Šapola, SEB banko Prevencijos departamento direktorius, LBA Finansinių nusikaltimų prevencijos komiteto pirmininkas ir Žygeda Augonė, „Swedbank“ Lietuvoje banko informacinės saugos vadovė.

„SKAITMENINĖS SAVAITĖS 2021“ METU – AKCIJA!
Migracijos departamento teritoriniuose skyriuose atsiimdami asmens tapatybės kortelę gaukite dovanų – skaitytuvą*. Skaitytuvas tai įrenginys, kurio pagalba pasirašymui elektroniniu parašu galėsite naudoti ir savo asmens tapatybės kortelę.
Daugiau apie e. parašo kūrimo duomenis asmens tapatybės kortelėje ir kaip jais pasinaudoti sužinokite eid.lt ir elektroninisparasas.lt/pasirasyk.
*Skaitytuvų skaičius ribotas.

Beržų g. 50 LT-36145