Stiprios, fatališkos, nepriklausomos. Pavasario skaitiniai.

Atnaujinta: Sekmadienis, 07 kovo 2021 19:41

Dienos po truputį ilgėja, vakarai trumpėja, bet dar yra laiko ir skaitymui. Šį kartą jums siūlome knygas apie garsias, žinomas ar mažiau žinomas moteris, bet visas palikusias ryškesnį ar ne tokį ryškų pėdsaką.

Apie moteris, kurių istorijos suteiks jums jėgų ir drąsos eiti savo keliu. Apie moteris, kurių gyvenimas, darbai ar mintys gal kam taps įkvėpimo šaltiniu ar tiesiog įdomiu ir užburiančiu vakaro skaitiniu.
Allende Isabel. Mano sielos moterys. Aistringi ir įkvepiantys bestselerių autorės Isabel Allende pamąstymai apie tai, ką reiškia būti moterimi. Ši knyga – brangakmenis, tiek rašytojos kūrybos gerbėjams, tiek feminizmo šalininkams, tiek kokybiškos literatūros gurmanams. Knygą sunku priskirti konkrečiam žanrui. Isabel Allende – brandaus amžiaus dama, su kuria turėtų susitikti kiekviena jaunesnė moteris. Ji atvira, patyrusi ir išmintinga.
Chollet Mona. Nesunaikinama moterų galia. Knygoje autorė apnuogina reiškinį, apie kurį, greičiausiai, girdėjome tik istorijos pamokose – raganų medžioklę. Kokios moterys šiandien vis dar laikomos raganomis ir kodėl jos vis dar susiduria su skeptišku vertinimu?
Knygoje svarstoma, kaip paskutiniu metu pasikeitė raganų paveikslas, pasakojama apie tokias raganas, kaip dainininkė Lana Del Ray, užkeikusi Donaldą Trumpą, apie moteris Prancūzijoje, kovojančios už savo teises ir protestuojančios prieš neteisingą darbo įstatymą. Nors istorija raganas baudė žiauriai ir negailestingai - jos vis dar gyvos. 
Clinton H., Clinton Ch. Istorijos apie moteris, pralenkusias laikmetį. Tai duoklė moterims, kurios ilgą laiką buvo pamirštos. Hillary Clinton ir Chelsea Clinton pasakoja apie išskirtines asmenybes: mokslininkes, rašytojas, menininkes, žurnalistes, politikes, medikes, aplinkosaugininkes ir kitose srityse pasižymėjusias lyderes, kurios pakeitė ir tebekeičia mūsų pasaulį. Apie moteris, nepasidavusias , regis, neįmanomose situacijose. Apie asmenybes, savo atkaklumu pakeitusias pasaulį, bei atvėrusias duris ateities kartoms.
Clinton Hillary. Gyvoji istorija. Prisiminimų knygoje aprašomi aštuoneri, kupini įvykių Hillary Clinton metai, praleisti Baltuosiuose rūmuose. Publikuojami H.Clinton pasisakymai apie buvusio prezidento santuokinę neištikimybę, ypač į viešumą iškilusį romaną su buvusia Baltųjų rūmų stažuotoja Monica Lewinsky . Aprašomas Hillary viešasis gyvenimas, karjeros siekimas, įdomiai pateiktos asmeninės istorijos, vedybos su Billu.
Gates Melinda. Pakilimas : [moterų galia keisti pasaulį]. Publicistinė atsiminimų ir pokalbių knyga pasakoja asmenišką Melindos Gates, filantropės ir verslininkės, istoriją. Moteris įsitikinusi, kad niekas neturėtų būti atstumtas ir visi gyvenimai turi vienodą vertę.
Rašytoja pasakoja apie ją įkvėpusias realaus gyvenimo veikėjas, pradedant mama, tęsiant kolegėmis, mokslininkėmis, ūkininkėmis, pedagogėmis ir lyderėmis, kurias sutiko dirbdama Bilo ir Melindos Gatesų fonde.
Obama Mišelė. Mano istorija. M. Obama - mūsų amžiaus ikona, viena žymiausių ir patraukliausių moterų, kurios gyvenimas kupinas reikšmingų pasiekimų. Pirmoji afroamerikietė, tapusi pirmąja JAV ponia, Baltuosius rūmus pavertė svetingiausia vieta per visą jų istoriją . „Mano istorija“ yra labai asmeniškas paprastos nepaprastos moters pasakojimas. Moters, kuri nuolat neigė stereotipus ir įsitikinimus. Jos istorija įkvepia mus elgtis taip pat.
Abramovič Marina. Eiti kiaurai sienas. Nepaprastai intymi, drąsi ir dramatiška autobiografija apie vieną garsiausių, charizmatiškiausių ir labiausiai provokuojančių šiuolaikinių menininkių – Mariną Abramovič. Kai Marinai buvo 14 metų, tėvas suorganizavo jai tapybos pamoką su serbų menininku Filo Filipovič. Tai nebuvo įprastas susitikimas. Filipovič ištiesė ant studijos grindų drobę, padengė ją klijais, smėliu ir raudonos, geltonos bei juodos spalvos dažais. Galiausiai apliejo drobę benzinu, uždegė degtuką ir padegė. „Tai yra saulėlydis", – pasakė jis Marinai ir išėjo. Ši patirtis stipriai paveikė Mariną Abramovič. Tąkart ji suprato, kad procesas yra svarbesnis nei rezultatas. Menas gali būti sukurtas iš bet ko ir iš nieko. Knygoje svarbi ir kita pasakojimo linija – M. Abramović ir Ulajaus meilės istorija.
Novak Katarzyna. Mano mama – ragana. Tai pasakojimas apie garsią lenkų rašytoją ir žurnalistę  Dorotą Terakowską. Kai viena leidykla pasiūlė D.Terakowskos dukrai Katarzynai T. Novak parašyti apie mamą, ši iš karto sutiko. „Ir mano, ir mama, ir ragana... Genialus intriguojantis , o svarbiausia – teisingas derinys“ (K. Novak). D.  Terakowskos (1938-2004) kūriniai patenka į perkamiausių Lenkijos knygų sąrašus. Nereali apysaka „Ten, kur krenta“ angelai“ pripažinta metų knyga paaugliams.
Winfrey Oprah. Mano gyvenimo atradimai. Ją vadina "medijų karaliene“. Ji - pirmoji juodaodė milijardierė JAV. Jos vedama pokalbių laida „The Oprah Winfrey show“ sumušė visų laikų žiūrimumo rekordus. Ji - viena įtakingiausių moterų pasaulyje. Jai suteikti Duke ir Harvardo universitetų garbės daktaro laipsniai. Ji ragina nesivaikyti standartų ir džiaugtis savimi tokiais, kokie esame. Paskaitykime.
Picardie Justine. Coco Chanel. Legenda ir gyvenimas. Coco buvo viena iš tų moterų, kurioms lemta pakeisti pasaulį. „Aš įvedžiau juodą spalvą; ji tebevyrauja iki šių dienų, nes juoda nustelbia viską aplinkui (C. Chanel) Chanel – vienų žymiausių mados namų pasaulyje įkūrėja . Chanel – vardas, simbolizuojantis didingą mados imperiją, amžiną stilių, tobulą kvepalų aromatą ir šiuolaikinę moterį, nebijančią imti gyvenimo vairo į savo rankas.
Akvilė : Neprašyk auksinės žuvelės plauti indų. Laiškų ir prisiminimų knyga. Ritos Baltušytės, mamos, surinkti dukters Akvilės laiškai susideda į romaną. Bet tvirčiausia visa vienijanti gija – Akvilės ir jos mamos Ritos ryšys... Akvilė Zavišaitė (1962–1991) – ryški asmenybė ir įdomi menininkė. Jos legenda virtęs gyvenimas ir originalūs dailės darbai, eksponuoti Lietuvoje, Australijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, iki šiol domina žmones.
Moterys, kūrusios Lietuvą. Knygoje rasite 100 savo darbu prie Lietuvos kūrimo – meno, mokslo, sporto, kultūros ir kitų sričių puoselėjimo prisidėjusių moterų gyvenimo istorijų ir spalvingų portretų. Jos gali priblokšti ar įkvėpti, tačiau tai nėra sėkmės istorijos ar pergalingos kovos triumfo liudijimas. Veikiau išvirkščia pasakojimo apie Lietuvą pusė, liudijanti pamirštas moterų.
Mažonė Aušra. Nežinios fronto linijos. 12 tikrų istorijų apie karių moteris iš viso pasaulio. Šioje knygoje susitiksite su įvairiausių  šalių moterimis, nusprendusiomis priimti karininko žmonos likimą. Tokia ir knygos autorės – lietuvių karininko žmonos – dalia. Išlydėjusios savo vyrą į karines misijas, jos susiduria su nežinomybe, baime ir nerimu, išgyvena nuolatinę meilės ir pareigos, dabarties pilnatvės ir ateities nežinomybės, šalto proto ir prieštaringų jausmų kovą. 

Savo patogumui knygas iš anksto galite užsisakyti čia

Leiskite vakarus saugiai, jaukiai ir maloniai. Knygų skaitymas tikrai yra vienas tokių vakarojimų.

 

Parengė D.Pamerneckytė

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys

Tel. (8 45) 58 70 50
El. p info@panrbiblioteka.lt
Įstaigos kodas: 190402747

Skaitytojai aptarnaujami:
I–V 10.00–18.00, VI 10.00–16.00
Tel. (8 45) 58 70 48