Puziniškio dvarelyje - smagus vakarojimas

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27 Puziniškio dvaras

Dėmesio! Retrofotosesijos dalyviams! Foto akimirkos jau yra patalpintos Foto galerijoje (Muziejų naktys 2012   "Vakarojimai Petkevičių dvarelyje") . Dėl visų nuotraukų peržiūrėjimo kreiptis tel. 587048; 587046 .

Laukiantis svečių raudonplytis dvarelis, damos, pasipuošę senoviniais drabužiais,  priminė praėjusio šimtmečio laikus. Iš šių laikų atvykęs pavėlavęs svečias ieškojo, kur paslėpti atgabentą draudžiamą spaudą. Atvožęs savo seną lagaminą, visiems rodė pirmuosius lietuviškus laikraščius, Žemaitės ir Bitės kūrinius. Teko tik spėlioti, kuris iš Lietuvos šviesuolių tai galėtų būti – Višinskis, Biliūnas, ar Avižonis? Svečias  džiaugėsi,  kad Puziniškis vėl tampa kultūrinės traukos vieta, kaip ir anuomet, per didžiuosius Lietuvos šviesuolių susibūrimus.
Susirinkę svečiai stebėjo visiems pažįstamą „Žaldokynę“, kurią Mažasis Kelmės teatras  pateikė kitoniškai ir  žaismingai – jie  vaidino  su kaukėmis.  Buvo atgaivintos ir Petkevičių gydomosios tradicijos . Į improvizuotą „Aptieką“ atvykęs Lietuvos šviesuolis, farmacininkas V.Skirkevičius susirinkusiems dalijo vertingus patarimus.
Visi laukė ypatingų šventės svečių –Lietuvos kariuomenės orkestro. Atvykę tiesiai iš  Panevėžyje vykusio „Dūdų vasaros“ pasirodymo jie įsikūrė dvarelio terasoje ir atliko nuotaikingą orkestrinės muzikos programą.

Kaip ir Bitės laikais, Petkevičių kieme būriavosi daug talentingų kūrėjų. Smalsu buvo išbandyti panelių laisvalaikio užsiėmimą – siuvinėjimo meną,  kurio  mokė darbštuolė Jurga. „Damų grožės“ dirbtuvėlėse  visų akį traukė Elenos Freder sukurti papuošalai bei Editos Palionienės darbai iš veltinio. Žolynų būrėja Staselė vos spėjo visiems iš pasirinktų žolių ateitį spėti. Galima buvo ir vytelių pynėjos amato išmokti, ir medaus paragauti. O loterijos, skirtos  Petkevičių gerovei,  bilietai buvo visi laimingi! Savo dailiąsias sukneles  pristatę,  M. Rimkevičaitės technolohgijų mokyklos moksleivės kartu su savo vadove Lina Pumputiene siūlė visiems pasivėžinti karieta. Grojant muzikai, eiklusis A.Pamarnacko žirgas išdidžiai risnojo aplink dvarelį.
Kas norėjo, galėjo smagiai pasišokti grojant Smilgių “Aušrinės” kapelai. Na, o visus, užsukusius į muziejų pasitiko žvakių šviesoje sklindantys Šopeno garsai. Čia galima buvo ne tik sužinoti G.Petkevičaitės - Bitės laikmečio istroriją, bet ir išbandyti  senosios mokyklos rašymo priemonę. Kas norėjo, galėjo pasipuošti senoviniais apdarais ir dalyvauti retrofotosesijoje. Nuolat spragsint fotostudijos “Žara” fotografo Sauliaus aparatui,  jo padėjėja Jolanta vos spėjo suktis, puošdama dalyvius.
Pabuvus gamtoje ir patyrus malonių akimirkų, smagu buvo skanauti sodiečių vaišių - gerti kvapnią žolių arbatą, ragauti skanios košės.

Plačiau apie "Muziejų naktų" renginius Puziniškyje

Beržų g. 50 LT-36145