Rūtos Grybienės darbai prabyla spalvų kalba

R. Grybienės paroda

Tiltu keliauki ir dairykis,
Linų laukai kaskart kitokie:
Balti, melsvi, rausvi ir dar...     (Kelionė. R. Grybienė)

Kaip nostalgiją iškeliavusiai vasarai – gėlėmis dvelkiančią itin spalvingą parodą pristato Panevėžio rajone gyvenanti pradinių klasių ir dailės mokytoja Rūta Grybienė.

Rūta Grybienė ne tik tapo paveikslus - užsiima įvairia kūrybine veikla : prieš dabartinį piešimo kelią moteris apie 15 metų gamino suvenyrus iš lino. Rūtos darbai puošia Linų muziejų Panevėžio rajone, dalis yra iškeliavę į užsienį. Tačiau šį pomėgį teko primiršti sumažėjus linų auginimui mūsų kraštuose. Menininkė taip pat rašo poeziją, iliustruoja knygas. Yra iliustravusi vaikišką knygelę - Gintaro Karlausko „Mįslių poezija“, poezijos knygas „Mano sodo tulpė“, „Čia ir dabar“.
Parodą rajono viešojoje bibliotekoje bus galima apžiūrėti visą spalio mėnesį, o į susitikimą autorė kviečia spalio 22 d. 15 val. Renginyje dalyvaus poetas Gintaras Karlauskas, jo knygų iliustratorės Rūta Grybienė ir grafikė Inga Veversienė. Gintaras Karlauskas supažindins su savo kūryba, pristatys išleistas poezijos knygas. Spalvų kalbą papildys gyvojo žodžio kalba.

D. Pamerneckytė

 

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys

Tel. (8 45) 58 70 50
El. p info@panrbiblioteka.lt
Įstaigos kodas: 190402747

Skaitytojai aptarnaujami:
I–V 10.00–18.00
Tel. (8 45) 58 70 48