Raguvos bibliotekoje - „Šeimininkės“ redakcijos viešnagė

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27 D.Kazragytė

Raguvos miestelio gyventojų kasdienybę praskaidrino susitikimas su populiaraus žurnalo „Šeimininkė“ kūrėjais. Kartu su jais atvyko ir aktorė, režisierė, šešių knygų autorė Doloresa Kazragyte bei rašytojas, satyrikas ir vertėjas Jurgis  Gimberis. Raguvos bendruomenė viešnias pasitiko savo paruošta programa: dainavo Raguvos gimnazijos bendruomenes moterų ansamblis, grojo liaudies muzikantas Antanas Vingilys, eiles skaitė  J. Jakimavičiūtė-Baltušnikienė. Šiltai svečiai buvo sutikti Raguvos miestelio bibliotekoje – čia veikė parodos: „Žvilgsnis į Šeimininkės leidinio istoriją“ ir D.Kazragytės ir J.Gimberio literatūrinė knygų paroda. Raguviškiai pristatė savo rankdarbių parodą „Mano laisvalaikis“ bei pačių gamintus patiekalus iš „Šeimininkės“ receptų. Buvo pasiūlyta įdomi pramoga - raguvis Alvydas Banėnas, Sartų žiemos lenktynių trečios vietos prizininkas, su savo greitaeige ristūne senovinėje bričkoje apvežė svečius aplinkui visą Raguvos miestelį.
Žurnalo radaktorė Dalia Juškienė supažindino su žurnalo kasdienybe, atskleisdama įvairius leidinio ruošimo aspektus. Papasakojo apie savo kolektyvo keliones per Lietuvą, aplankytus ne tik Panevėžio rajono miestelius ir kaimus, kur į susitikimus su savaitraščio leidėjais susirenka ir maži, ir jauni, ir pagyvenę tiek moterys, tiek ir vyrai. Tai ir skatina žurnalo kolektyvą ieškoti naujų idėjų, pašnekovų, rengti akcijas, konkursus. Dažnas žurnalo viršelio žmogus yra paprastas kaimo šviesuolis, kurio maži darbai dažnai prilygsta žygdarbiui.
Aktorė D.Kazragytė tiesiog pavergė žiūrovus savo vaidyba - kiekvienas jos skaitomas kūrinys virto mažyčiu spektakliuku, salėje sukėlusiu juoko pliūpsnį  ir tikras ovacijas. Geros nuotaikos pažėrė ir satyrikas Jurgis Gimberis, skaitęs savo kūrybą.
Surengtoje „Šeimininkės“ knyginėlio mugėje renginio dalyviai rinkosi spalvingus žurnalus, receptų knygeles, kalendorius bei kitus leidinius. Atsisveikinant   „Šeimininkės“ redakcijai kaimo bendruomenė dovanojo savos gamybos midaus ir bitelių sunešto medaus, o Raguvos kaimo eiliuotoja J.Jakimavičiūtė- Baltušnikienė kiekvienam padovanojo savo išleista knygelę „Tėviškės šauksmas“.

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys