Apie knygas, kantriai laukiančias bibliotekose. Ką skaitysime karantinui pasibaigus

Viltis,  kad po savaitės kitos bent truputį pravers duris bibliotekos ir vėl pakvies skaityti ,  nepalieka mūsų. O kol kas siūlome nedidelę knygų apžvalgą.  Tai leidiniai žingeidiems skaitytojams, mėgstantiems  narplioti paslaptis.

Ne, tai ne  detektyvinės istorijos, tai knygos  apie pasaulio įdomybes, apie šalia mūsų gyvenančius augalus,  gyvūnus  ir kitas gyvybės formas, tai knygos, kuriose bus platesnis žvilgsnis į gyvybę, į mūsų planetą ir pasaulio sudėtingumą.

Yongas E. Manyje gyvena milijonai : apie mumyse gyvenančius mikrobus arba platesnis žvilgsnis į gyvybę. – [Vilnius] : Kitos knygos, [2018]. – 382 p.
Jei jums reikėtų atsakyti į klausimą, kas iš tikrųjų esate, tikriausiai nupasakotumėte savo išvaizdą, naršytumėte prisiminimus, prisimintumėte profesinius pasiekimus. Nė į galvą neateitų, kad daugiausiai apie jus pasako galybė mikroskopinių gyventojų, kurie tūno mūsų organizme ir tamsoje atlieka savo itin svarbų darbą. Kiekviename gyvame kūne – ar tai būtų žmogus, lapė ar  bitė – gyvena milijonai mikrobų. Tikrai nebūtina griebtis priemonių jų atsikratyti – mokslo žurnalistas savo knygoje  papasakos, kodėl tai nebūtų pati geriausia mintis.

Thunberg G. Lyg degtų namai: mūsų kova su klimato kaita. – Vilnius : Alma littera, 2019. – 302 p.
Sulaukusi vienuolikos metų, vyresnioji dukra Greta nustoja valgyti ir kalbėti, jaunesnioji su tomis pačiomis bėdomis irgi jau kurį laiką kovoja. Sutrikę, bet nepalaužti tėvai suvokia, kad jų vaikams teks gyventi nepaprastai pavojingoje planetoje. Ryžtingai ieškodama tiesos, šeima atranda gilų ryšį tarp savo ir planetos kančių. Priešindamiesi juos užtildyti norinčioms jėgoms jie atranda būdus veikti. Ir tuomet penkiolikmetė Greta Thunberg paskelbia streiką. Ir pasako: “Kas, po velnių, vyksta?!“. Tai turi galingą poveikį.

Singhas S.  Alternatyvioji medicina. Mitai ir tiesa: akupunktūra, homeopatija, chiromantija, gydymas žolelėmis. – Vilnius : Alma littera,  414 p.
 Tai  yra sąžininga, nešališka ir kritiška knyga.  Čia detaliai ištirti ir įvertinti  daugiau nei 30 gydymo būdų. Tai patys populiariausi netradicinės medicinos metodai: akupunktūra, aromaterapija, refleksologija, chiromantija, žolelės ir kiti. Kas teisus : kritikas, kuris alternatyviąją mediciną prilygina vudu, ar motina, kuri savo vaiko sveikatą patiki alternatyviajai medicinai? Gal pagaliau rasime atsakymus?

Eagleman D. Smegenys. Pasakojimas apie tave" – Vilnius : Tyto alba, 2017. -242 p. : iliustr.
Mūsų smegenys – tai tarsi vaizdo kamera, fiksuojanti realybės atspindžius, tarsi istorijų pasakotojas, leidžiantis mums suprasti, kas vyksta aplinkui. Be jų mes nežinotume, kas esame, ir tikriausiai nebūtume tokie, kokie esame. Smegenys yra mūsų realybės suvokimo ir mūsų tapatybės garantas, visos mūsų mintys, prisiminimai, potyriai ir svajonės kyla iš jų. Tačiau ką mes žinome apie tai, kaip jos veikia?

Wohlleben P. Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį. Nuostabą keliančios įžvalgos. – [Vilnius] : Kitos knygos, [2018]. – 262 p.
Ar tikrai jie jaučia kitaip? Kai jūsų šuo ar katė jus žadina patekėjus saulei, vargu ar galvojate, jog gyvūnai yra tokie pat empatiški kaip žmonės. Dažnai žmonės mano esą vienintelės protaujančios būtybės Žemėje ir suteikia sau išskirtinį statusą. Vokiečių gamtininkas ryžtasi persvarstyti šią nuostatą – galbūt gyvūnai taip pat jaučia meilę, sielvartą ir užuojautą? Knyga kelia moralines dilemas ir kviečia persvarstyti žmogaus ir gyvūnų santykį.

Parengė D. Pamerneckytė

Beržų g. 50 LT-36145