Knygų šventė mažiesiems

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27

Tarpatautinė vaikų knygos diena       Tarptautinė vaikų knygos diena,  didžiojo pasakų kūrėjo H.K.Anderseno gimtadienis – į tokią šventę rajono viešojoje bibliotekoje rinkosi mažieji skaitytojai. Pirmiausia juos sudomino žaismingas plakatas, sukurtas egiptiečių dailininko Hani D. El-Masri.

Pažintis su knygų pasaulio karalyste prasidėjo, aptariant mėgstamų vaikų rašytojų kūrybą. Vaikams buvo pristatyti vaikų literatūros premijos laureatų Vytauto V. Landsbergio ir Kęstučio Kasparavičiaus kūriniai. Šventės dalyviai  trečiaklasiai smalsiai stebėjo mažųjų draugų darželinukų inscenizuotą V.Landsbergio pasaką  „Gediminas ir keturi jo draugai“.
     Vaikų laukė ir maloni staigmena – „Keliaujantis knygų lagaminas“ iš Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos. Iš jo pabiro naujausios ir labiausiai pasaulio vaikų skaitomos knygos. Vaikai džiaugėsi spalvingąja E.Valter „Puokių“ knygele,  A.Magnason „Mėlynosios planetos istorija“, K.Recheis „Mėnulio fėjos šypsena“. Moksleivius sudomino garsios anglų rašytojos E.Blayton populiariojo „Penketuko“ nuotykių kūriniai, vieno skaitomiausių  amerikiečio rašytojo  R R.Dahlio  knygos.
     Ši šventė – tai ir garsaus pasakininko  H.K.Anderseno gimimo diena. Todėl vaikams teko ne tik prisiminti jo pasakas, bet ir pasmaguriauti saldžiaisiais sumuštiniais, saldainiais. Iš šventės vaikai grįžo su gera nuotaika, spalvingais balionais, knygų skirtukais ir -  noru skaityti.

Tarpatautinė vaikų knygos diena Tarpatautinė vaikų knygos diena Tarpatautinė vaikų knygos diena Tarpatautinė vaikų knygos diena

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys