Vertingi leidiniai Panevėžio rajono bibliotekoms

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27

Rajono bibliotekų fondai ir vėl pasipildė dovanotomis knygomis. Šįkart daugiau kaip 50 egz. leidinių dovanojo kraštiečio, profesoriaus Kazio Ėringio žmona - Elena Ėringienė. – Moncevičiūtė. Medicinos mokslų daktarė, profesorė yra daugelio straipsnių, kelių monografijų autorė. Mokslininkė, daug metų dirbusi onkologijos srityje, iki šiol darbuojasi įvairiose visuomeninėse organizacijose.

Vienas iš dovanotų leidinių, 2010 metais leidyklos „Lietuvos mokslas“ išleista, profesorės sudaryta knyga “Elena Ėringienė iš Moncevičių giminės”. Tai gausiai iliustruotas, solidžios apimties straipsnių, atsiminimų bei mokslinių darbų rinkinys, kuriame  jautriai atskleista ir Moncevičių bei Ėringių šeimos istorija.
     Prieš keletą metų p. Elena Ėringienė su dukromis – Vaiva ir Elena, taip pat medikėmis, lankėsi Smilgiuose surengtoje kraštiečio Kazio Ėringio paminėjimo popietėje. Tą kart buvo pristatoma leidyklos „Lietuvos mokslas“ išleista knyga “Profesorius Kazys Ėringis“ Šią knygą dovanų gavo Smilgių ir Perekšlių bibliotekos.
     Kazys Ėringis, kilęs iš Smilgių apylinkių Švainikų kaimo, ekologas, visuomenės veikėjas, biomedicinos mokslų daktaras. 1981 metais pasitraukė į JAV. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, grįžo į Lietuvą, dirbo Botanikos instituto Kraštovaizdžio ekologijos laboratorijoje vyr. moksliniu darbuotoju.
Rajono bibliotekas pasieks ne tik profesorės E.Ėringienės dovanoti leidiniai, bet ir maloni staigmena - daigeliai iš jos namuose augančio kaktuso.

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys