Moterų rankdarbių ir liaudies meno dirbinių parodos „Pažvelk – Afganistanas arti. Padėk – Tu gali“ atidarymas

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27

Lapkričio 3d. (trečiadienį) 18 val. Miežiškių kultūros centre (Nevėžio g. 4) vyks kilnojamosios Goro (Afganistanas) provincijos moterų rankdarbių ir liaudies meno dirbinių parodos „Pažvelk – Afganistanas arti. Padėk – Tu gali“ atidarymą.

PANEVĖŽIO RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA, MEŽIŠKIŲ FILIALAS IR MIEŽIŠKIŲ KULTŪROS CENTRAS KVIEČIA:

Parodoje eksponuojami ekspresyvūs, iškalbingi, skleidžiantys savo šalies dvasią darbai. Ryškių, sodrių spalvų deriniai smarkiai kontrastuoja su paties karų nusiaubto krašto koloritu ir viešpataujančiu skurdu. Pagaminti primityviomis, vargingomis sąlygomis, bet dėl to nė kiek nepraradę žavesio. Bus demonstruojamos nuotraukos ir filmas apie Afganistano kasdienybę, pristatoma Lietuvos karių, tarnaujančių Goro provincijoje, parama afganistaniečiams.

JAV žurnalo „Newsweek“ sudarytame geriausių gyventi pasaulio valstybių šimtuke Lietuva užima 34-ąją vietą, tačiau Afganistano tame sąraše visai nėra. Vyrų raštingumas Afganistane – 43 procentai, moterų – 21 procentas, 60 procentų šalies gyventojų neturi geriamojo vandens. Vienoje skurdžiausių Goro provincijoje raides pažįsta tik trys iš šimto moterų.

Kituose Lietuvos regionuose parodą jau aplankę atsiliepimuose tvirtina: tai naudinga ne tik pažintine prasme, tai ir Lietuvos vardo garsinimas, ir tikra, nesavanaudiška parama jaučiančiam nuolatinį nepriteklių.

Paroda parengta pagal Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamento kartu su Savanorių centru vykdomą civilinę programą.

Kviečiame apsilankyti ir padiskutuoti !
Miežiškių fil. biblioteka
Miežiškių kultūros centras