Nepaprastas susitikimas

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27

Darganotą ir vėsų rudens vakarą į Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centre rengiamą susitikimą su rašytoja, žurnaliste, menotyrininke Kristina Sabaliauskaite rinkosi vietiniai ir net būrys Panevėžio miesto rašytojos gerbėjų.

2008 metais rašytoja debiutavo istoriniu romanu „Silva Rerum“. Bestseleriu tapusi istorija įvertinta ne tik daugelio skaitytojų, bet ir literatūros kritikų. Romanas „Silva Rerum“ oficialiai pripažintas viena iš dešimties įsimintiniausių šio dešimtmečio knygų. 2008-aisiais rašytojai įteikta Jurgos Ivanauskaitės premija, o 2009 metais romanas išrinktas metų knyga. Jurgos Ivanauskaitės premijos dalį autorė skyrė krūties vėžio prevencijos projektui. Už Kultūros ministerijos „Metų knygos“ piniginę premiją rašytoja nupirko knygų Lietuvos provincijos bibliotekoms, tarp jų ir Miežiškių bibliotekai. Šiemet išleistas antras kūrinys „Silva Rerum II“. Pasak autorės, knygoje pasakojama apie 1707–1710 m., naujas Norvaišų giminės kartas, kurioms teko iškęsti karą, marą ir kitas su tomis nelaimėmis susijusias kančias. Perskaičius galima sužinoti, kaip susiklostė ankstesnių kartų šeimos narių likimai.
 Susitikimas prasidėjo netradiciniu rašytojos klausimu žiūrovams. Ant išdalytų lapelių reikėjo surašyti kilmingas Lietuvos dinastijas. Renginio dalyvis, daugiausia užrašęs kilmingų Lietuvos didikų pavardžių, gavo rašytojos dovanų – romaną „Silva Rerum II“. Renginio sumanytoja ir vedėja Miežiškių fil. vyresn. bibliotekininkė Violeta Karklytė taip pat pateikė užduotį – reikėjo atsakyti, koks tas pats gyvūnas yra vaizduojamas abiejuose romanuose? Atsakęs į klausimą taip pat buvo apdovanotas. V. Karklytė rašytojai pateikė įvairių klausimų.
 Po susitikimo auditorija rikiavosi eilėje prie knygų ir autografų. Šis rašytojos apsilankymas – graži dovana Miežiškiams ir Panevėžio kraštui. Autorė šiuo metu gyvena Anglijoje, bet savo darbus ir mintis daugiausia skiria Lietuvai, gimtojo krašto žmonėms. Tai labai vertina ne tik didžiųjų miestų gyventojai, bet ir kaimo žmonės. Po susitikimo miežiškiečiai ir vakaro svečiai – K. Sabaliauskaitės gerbėjai – neskubėjo skirstytis. Dar ilgai visi dalijosi mintimis apie talentingą autorės kūrybą ir sugebėjimą nuoširdžiai bendrauti su skaitytojais.

Dainora Karklytė

Beržų g. 50 LT-36145