Salentiečių iš Pietų Italijos viešnagė rajono viešojoje bibliotekoje

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27

Praėjusius metus biblioteka užbaigė gražiu tarpkultūriniu renginiu „Salento kvapai, vaizdai, garsai“ . Svečiai,  atvykę iš mažo Pietų Italijos miestelio Corigliano D‘Otranto, pasveikino kultūrinio vakaro dalyvius ir bibliotekos direktorei perdavė Corigliano D‘Otranto miestelio mero dovanotą knygą apie miestelio istoriją ir kultūrą, su joje įrašytais sveikinimo žodžiais.

Biblioteka prisipildė Pietų Italijos Salento regiono muzikos garsų, senąja graikų kalba nuskambėjo Kalėdinė giesmė, mirgėjo šokančiųjų tradicinius šokius rūbai ir ilgai netilo šurmulys. Renginio metu svečiai pristatė savo regiono lankytinas vietas, tradicinę virtuvę, švenčiamas šventes. Ypač įdomu buvo išgirsti ir pamatyti, kaip mažame miestelyje švenčiamos Kalėdos, kaip į švenčių organizavimą įsijungia visi mažo miestelio bendruomenės nariai. Smagu buvo visiems įsijungti į lietuviškų -  itališkų šokių pynę, dainuoti dainas šių šalių kalbomis.
Tikimės, kad tai gražaus ir praturtinančio tolesnio bendradarbiavimo pradžia.

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys