Susitikimas su parodos „Tylos sodo ornamentika“ autore Lina Bujaite-Vanko

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:31 Lina Bujaitė- Vanko

Penktadienio popietę bibliotekoje viešėjusi fotografė vilnietė Lina Bujaitė-Vanko  pristatė fotografijų parodą „Tylos sodo ornamentika", kurioje užfiksuoti nykstantys Vilniaus Rasų kapinių fragmentai.

Rasos – vienos seniausių ir įžymiausių Lietuvos kapinių.Tai gyvas istorijos paminklas,  tarsi muziejus po atviru dangum, užimantis net 15 hektarų plotą. Betgi  visagalis laikas negaili nieko, net akmens, ir daugelis seniausių antkapių ir paminklų griūva, dūla, yra... Tačiau norintiems bent dalelę tos istorijos pamatyti, bent šiek tiek prie jos prisiliesti tereikia atvykti į Panevėžio rajono savivaldybės viešąją biblioteką – tą galimybę suteikė profesionali  fotografė vilnietė Lina Bujaitė-Vanko.
„Parodos darbus supa archajiškai didinga ir kartu nostalgiška aura. Ilgus metus neprižiūrėtos Rasų kapinės... antkapiai bei jų dalys, gabenami į metalo supirktuves, vežami iš Lietuvos...  Didžiai tikėtina, kad dalyje kadrų užfiksuotos ažūrinės ornamentikos fragmentų nėra išlikę. Tačiau jų šviesa iš Linos Bujaitės-Vanko nuotraukų nebyliai kviečia pasivaikščioti po šį prarastą tylų sodą, kurio kiekviena detalė byloja non omnis moriar (lot. „ne visas mirsiu“). (B. Mikalonienė).
Susirinkę žiūrovai klausėsi Panevėžio Vyt. Mikalausko menų gimnazijos moksleivių – pianistės Andželikos Stokytės (mokyt. T. Mitkienė), smuikininkų dueto Viltės Vasiliauskytės ir Luko Milerio (mokyt. D. Razguvienė) atliekamų kūrinių.
Parodos autorė paskaitė keletą savo kūrybos eilėraščių.
Maloniai kviečiame apsilankyti!
Paroda veiks iki balandžio 18 d.

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys