Gustonyse paminėtas poeto A. Baranausko jubiliejus

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:28

Vasario 3 d. Gustonių bibliotekos–daugiafunkciniame centre vyko literatūrinis renginys „Pušelės tos nesurokuotos“, skirtas iškiliam poetui paminėti.

A. Baranausko knygų parodą pristatė Gustonių bibliotekininkė Regina  Masiokienė. Apie rašytojo gyvenimą, kūrybą  papasakojo  Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos   vyr. bibliotekininkė Irena Navickienė.  Bibliotekos skaitytojai skaitė poemos „Anykščių šilelis‘‘ ištraukas. Šiuo metu  Panevėžio rajono savivaldybės  bibliotekoje  dirbanti EST savanorė  iš Vokietijos Nadja Huber, poemos ištrauką skaitė prancūzų ir vokiečių kalbomis.  Anglų kalba skaitė savanorė Paula Jurevičiūtė. „Anykščių šilelis“ yra išverstas į vienuolika kalbų, o poemos fragmentai – dar į septynias kalbas.“
Visi įdėmiai klausėsi, nes reikėjo įvardinti  visus žvėris ir paukščius, kurie buvo paminėti.  Ne visi žinojo kaip atrodo šermuonėlis ir kiaunė, todėl  buvo paruošta miško gyvūnų ir paukščių iškamšų paroda, kuri stebino gausumu ir įvairumu. Eksponatus iš savo kolekcijos skolino miškininkas J. Masiokas. Sklindant akordeono melodijai, visi padainavo A. Baranausko „Dainų dainelę“.
Antroje renginio dalyje EST savanorės papasakojo apie save, savo šalį. Savanorė Nadja vaikams organizavo kūrybinį užsiėmimą: „Barškučio gamyba“‘. Vaikams pavyko  pasigaminti barškutį su įvairaus skambėjimo garsais, kurį galės panaudoti užgavėnėms. Vaikai trykšdami  džiaugsmu išskubėjo į namus.

Bibliotekininkė Regina Masiokienė

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys

Tel. (8 45) 58 70 50
El. p info@panrbiblioteka.lt
Įstaigos kodas: 190402747

Skaitytojai aptarnaujami:
I–V 10.00–18.00, VI 10.00–16.00
Tel. (8 45) 58 70 48