Krekenavos bibliotekoje – susitikimas su psichologe

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:28 Lektorė

„Psichinė sveikata ir depresija“,- susidomėję tokia seminaro tema į Krekenavos biblioteką rinkosi klausytojai susitikti su psichologe, žemiete Gene Jakaitiene. Ji ne tik atvėrė kelią į dvasinės sveikatos pažinimą, bet ir pristatė savo tapybos darbus.

Kas tai yra asmens psichikos sveikata? Ar psichinė sveikata priklauso nuo žmogaus fizinės sveikatos? Kaip pažinti ir diagnozuoti depresiją? Kaip stiprinti žmogaus dvasinę sveikatą? Kaip padėti jau sergantiems psichikos liga? Tokie ir panašūs klausimai rūpėjo krekenaviečiams, į juos išsamiai atsakinėjo lektorė. Ji išdėstė šių ligų priežastis, pristatė psichikos sveikatos sutrikimo požymius, rekomendavo priemones, mažinančias sutrikimų riziką.
Kaip viena iš pagrindinių ir dažniausiai paplitusių psichikos negalios priežasčių buvo įvardinta depresija. Ji užima ketvirtą vietą tarp 10 pagrindinių visų ligų priežasčių. Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas. Štai kodėl mes privalome kuo anksčiau stiprinti savo psichinę sveikatą, nepasiduoti depresijai ištikus menkiausiai nesėkmei, iš anksto neišgyventi dėl galimų sunkumų, o mokytis prisiimti atsakomybę, džiaugtis tuo, ką turime dabar, susirasti mėgstamą veiklą, nuolat tobulinti save.
Tobulina save ir Genė Jakaitienė. Ir atsivežė ji ne tik naudingą seminarą, bet ir puikią savo tapybos darbų parodą. Į dailę Genė atėjo prieš ketverius metus, pamačiusi skelbimą, kviečiantį į piešimo pamokas. Dar nuo vaikystės svajojančią piešti Genutę šis pomėgis įtraukė. Dabar ji piešia akriliniais dažais , tapo ant šilko, lipdo iš molio.
Apžiūrėję parodą, seminaro dalyviai savo įspūdžiais dalijosi prie karštos arbatos puodelio. „Pabūkime kartu“,- tam kvietė ir parodos pavadinimas. Šiuo metu Krekenavos bibliotekoje veikiančią parodą gali apžiūrėti kiti bibliotekos lankytojai ir miestelio svečiai.

Irma Pažemeckienė  Krekenavos biblioteka

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys

Tel. (8 45) 58 70 50
El. p info@panrbiblioteka.lt
Įstaigos kodas: 190402747

Skaitytojai aptarnaujami:
I–V 10.00–18.00, VI 10.00–16.00
Tel. (8 45) 58 70 48