Jaunimo iniciatyvų projektas „TERBOS, TERBIKĖS“ – keliaus po bibliotekas

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27

Keturios merginos iš Panevėžio rajono, daug senų rūbų ardymo, kūrybos, kruopštaus darbo siuvant, mokymosi, verslumo, noro veikti ir smagaus laisvalaikio kartu.

     Mūsų veiklos rezultatas ne tik pasiūti krepšiai ir rankinės, bet ir įgyti įgūdžiai, išmoktos pamokos, tokios kaip modeliavimas, siuvimas, darbas grupėje, organizaciniai gebėjimai, fotografija, finansų tvarkymas, partnerių paieška ir dar daug, daug kitų.
    Projekto „Terbos, terbikės“, įgyvendinto 2013 m. rugsėjo – 2014 m. rugpjūčio mėnesiais, idėja buvo  parodyti, kad kartais reikia minimalių sąnaudų ir išteklių, kad galėtume sukurti neįtikėtinai daug: senų rūbų panaudojimas, naujų įgūdžių (siuvimas, modeliavimas, fotografija, grafinis dizainas) įgijimas, rajono  jaunimo užimtumo ir laisvalaikio galimybės, verslumo pradžiamokslis.
    Projekto veiklomis buvo siekiama stiprinti pamatines vertybes: bendravimą, kūrybiškumą, atsakingą vartojimą ir aplinkos saugojimą (nenaudojamų rūbų panaudojimas) bei suteikti projekto dalyviams įgūdžių ir žinių, kurių dėka jaunimas išbandytų save bei suvoktų kokios paprastos ir kartu neįtikėtinos gali būti verslumo idėjos.
    Šiuo projektu buvo skatinamas jaunimo pilietiškumas, atsakingas vartojimas ir verslumo bei kūrybiškumo įgūdžių įgijimas, kaip pagrindas tolimesnėse dalyvių veiklose. projekto metu sukurtos ir įgyvendintos  jaunimo laisvalaikio užimtumo galimybės, paremtos neformalaus mokymosi metodais bei saugia erdve saviraiškai, kūrybai.
    Projektu buvo skatinamas jaunimo kūrybiškumas ir verslumo galimybių patyrimas, kokie skirtingi ir paprasti gali būti sprendimai galvojant apie papildomą uždarbį, apie savo verslo ar amato pradžią. Verslumo idėja paprasta - iš seno nereikalingo daikto, medžiagų, padaryti naują, kūrybišką produktą, taip realizuojant savo kūrybinius gebėjimus, saviraiškos poreikį, įgyti įgūdžių galbūt būsimam darbui.
    Meninės, kūrybinės veiklos buvo puiki alternatyva ir galimybė kuriant prasmingas jaunimo laisvalaikio praleidimo galimybes. veiklos vyko mažame miestelyje, kur jaunimo laisvalaikio veikloms nėra didelio pasirinkimo. Dalyviai buvo iš skirtingų Panevėžio rajono miestelių bei paties miesto, todėl tarpusavyje pasidalino skirtingomis patirtimis, atrado draugų, bendraminčių.
    Geriausiai projekto rezultatus atspindės parengta foto paroda su atrinktomis rankinėmis, maišeliais bei projektą pristatančiais lankstinukais. Ji keliaus po Panevėžio rajono kaimo bibliotekas net ir pasibaigus projektui. Tikimės, kad ši paskleista idėja įgalins ne vieną pradėti kažką svarbaus ir draugiško aplinkai.

Išmokta reikšminga pamoka - dideli pokyčiai prasideda nuo mažų iniciatyvų ir, kad viskas prasideda nuo mūsų pačių.
Jeigu ir tu nori pradėti veikti, įgauti patirties, įgūdžių, prasmingai praleisti laiką, apsilankyk Jaunimo tarptautinės bendradarbiavimo agentūros sveitainėje www.jtba.lt, ieškok, klausk, veik!
Su nuoširdžiausiais linkėjimais iniciatyvinė grupės „Skiautės“ narės: Greta Šakenytė, Greta Grigorjevaitė, Ernesta Zarankaitė ir Erika Grigorjevaitė.

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys

Tel. (8 45) 58 70 50
El. p info@panrbiblioteka.lt
Įstaigos kodas: 190402747

Skaitytojai aptarnaujami:
I–V 10.00–18.00, VI 10.00–16.00
Tel. (8 45) 58 70 48