Puziniškio dvarelyje atskleista karo istorija

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:28 Renginio vedėjai

Birželio 13-sosios popietę Puziniškio dvarelyje pasigirdę šūviai priminė šimtmečio senumo laikus. Karo istorijos klubo „Grenadierius“ nariai visus nukėlė į 1914-ais metais prasidėjusio I-o pasaulinio karo įvykius.

Jie klostėsi tarsi skaitant G.Petkevičaitės-Bitės „Karo meto dienoraštį“ – vokiečius, ramiai įsikūrusius stovyklavietėje, iš pasalų puolė priešų stovyklos kariai, įvyko susišaudymas - tikro mūšio rekonstrukcija.
Tai vienas iš istorinių įvykių, pristatomų visuomenei kasmet vykstančiame renginyje „Vakarojimai Puziniškio darelyje“. Renginio dalyviai turėjo puikią progą pamatyti autentišką I-ojo pasaulinio karo karių aprangą, jų naudojamus ginklus, dalyvauti teatralizuotoje retrofotosesijoje su priešingų kariuomenių atstovais.
Visiems buvo įdomu pamatyti, kaip gyvena šiuolaikinė kariuomenė. Ją atstovavo KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės atstovai. Kuopos palapinėje su savanoriais, apsirengusiais šiuolaikine karine uniforma, buvo galima  pasišnekėti apie kariuomenės naujoves, susipažinti su ginklais. Kiekvienas galėjo žvilgtelti pro automato, snaiperio ir granatsvaidžio optiką. Tai buvo puikus būdas palyginti I-ojo pasaulinio karo ir šiuolaikinę ginkluotę, aprangą ir karinį pasiruošimą.
Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės Naujamiesčio kuopos nariai supažindino su karo virtuve. Specialiame katile virta košė buvo tokia skani, kad niekas neliko jai abejingas. Šaulių atstovai visiems pasakojo apie savo veiklą, kvietė įsijungti į jų gretas.
Renginio garbės svečiai - Lietuvos kariuomenės orkestras pristatė puikią muzikinę programą.
Praeito šimtmečio laikmetį atspindėjo besisukiojančios dvaro ponios, savo žolynų burtais kerėjo sodietės – (Trakiškio žolininkės), amatų mokė Jurga Milerienė. To meto žmonių nuotaikas bei ydas nuotaikingai atskleidė Taujėnų mėgėjų teatro „Bičiuliai“ aktoriai. Eiklusis smilgiečio A. Pamarnacko žirgas vėžino senovine karieta.
Visi norėjo dalyvauti „Šalpos loterijoje“ ir gauti prizus iš „gailestingosios vienuolės“ rankų. Ypač didelio dėmėsio sulaukė karo lauko medicinos sesuo – ją įkūnijo Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė Ieva. Su jos pagalba naudojamomis techninėmis priemonėmis kiekvienas galėjo įsivertinti savo sveikatos būklę. Nepaisant lietingo oro, smagu buvo šokti ir dainuoti su Smilgių kapela, pasižmonėti „Sodiečių jomarke“ – čia kvepėjo medumi, bei duona, o akį traukė įvairūs papuošalai.
Renginio organizatorė – Panevėžio rajono viešoji biblioteka dėkoja visiems rėmėjams ir draugams, padėjusiems sukurti gerą nuotaiką.

Daugiau foto

Dėl retrofotosesijos dalyvių foto kreiptis tel.587048, 587046.

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys

Tel. (8 45) 58 70 50
El. p info@panrbiblioteka.lt
Įstaigos kodas: 190402747

Skaitytojai aptarnaujami:
I–V 10.00–18.00, VI 10.00–16.00
Tel. (8 45) 58 70 48