"Šviečiantys, skambantys, sparnuoti'

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:31 G. Vaičikauskienės darbai

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje eksponuojama Ramygalos  projekto „Keramikos dirbtuvės“ 2013 metų dalyvių akmens masės darbų paroda „Šviečiantys, skambantys, sparnuoti“.

Praėjusią vasarą projektas „Keramikos dirbtuvės“ į Ramygalą visus, mylinčius keramiką ir gebančius ją savarankiškai kurti, sukvietė jau ketvirtąjį kartą. Keramikai kūrė šviestuvus, įvairiausius puodus ir puodelius, angelus, paukščius, statulėles bei kitus meno dirbinius, bet pradžioje tradiciškai  privalėjo nulipdyti šaukštą – tarsi bilietą į projektą -  ir tik po to imtis pagrindinės šių metų temos "Šviečiantys, skambantys, sparnuoti".

Kodėl šaukštą? Ogi todėl, kad nuo šaukšto žmogaus gyvenimas prasideda ir baigiasi "padėjus šaukštą“. Ši užduotis -  tradicinė visiems Ramygaloje vykstantiems keramikos projektams.
Sumanymams įgyvendinti autoriai turėjo galimybę laisvai  rinktis ir molio mases, ir degimo būdus. Darbai išdegti juodosios keramikos, raku, raugo krosnyse ir aukštakrosnėje.  Šiuo metu keramikų įgyvendintos idėjos suskrido  į Panevėžio rajono savivaldybės viešąją  biblioteką  ir švies bei skambės jos erdvėse iki vasario 6 d.
Maloniai kviečiame atvykti pasigrožėti

Beržų g. 50 LT-36145