Advento metą - Knygų Kalėdų renginiai

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27 Gustonių bibliotekoje

Gruodžio mėnesį rajono bibliotekos, atsiliepdamas į LR Prezidentės „Knygų Kalėdų“ akciją, kvietė lankytojus į bibliotekas dalyvauti renginiuose, skaityti knygas, diskutuoti. Šiuo laikotarpiu populiarios trumpiausių dienų, Saulės grįžimo ir laiko atsinaujinimo šventės.  Ypač išsamiai šios šventės buvo atskleistos Gustonių bei Naujamiesčio bibliotekose.

Gustoniečiai daug naujo sužinojo bibliotekininkės Reginos Masiokienės organizuotoje popietėje „Ir stebuklo belaukiant“. Apie žiemos šventes susirinkusiems papasakojo Panevėžio kraštotyros muziejaus edukacijos ir informacijos skyriaus vedėja Aušra Sidorovienė. Advento giesmes giedoti kvietė J. Tumo – Vaižganto ir Knygnešių muziejaus Ustronėje muziejininkas Audrius Daukša. Ši šventė visus sušildė, padalino po grūdą gerumo, dar kartą priminė savo senolių papročius. Lankytojų dėmesio sulaukė vaikų kūrybinių darbelių parodėlė „Kalėdinis avinėlis“.
Naujamiesčio bibliotekoje Knygų Kalėdos prasidėjo adventine popiete „Įžiebkim kibirkštį vilties ir gėrio“. Į šventę  naujamiestiečiai rinkosi pabendrauti, paklausyti skaitomų eilių, prisiminti žiemos švenčių papročių, paragauti kūčių  valgių. Kūčių bei  Kalėdų tradicijas visiems priminė Aušra, o Audriaus giesmės, pritariant kanklėms atvėrė gilius etnokultūrinius klodus. Eiles skaitė Naujamiesčio vidurinės mokyklos dvyliktos klasės mokinys, Lietuvos skaitovų konkurso dalyvis Šarūnas Kizla. Šventės dalyviai gavo dovanėlių, ragavo kūčiukus, vaišinosi žolelių arbata.
Renginių metu bibliotekos lankytojai galėjo susipažinti su Lietuvos etnologų: Pranės Dundulienės, Juozo Kudirkos, Libarto Klimkos, Nijolės Laurinkienės, Jono Trinkūno, Elvyros Dulaitienės – Glemžaitės parašytomis knygomis. Šių autorių knygas iš rajono viešosios bibliotekos fondų surinko darbuotojos.
Tie, kurie buvo primiršę advento svarbą ir gyvena įprastu ritmu, suprato, jog kartais pravartu atsigręžti į tradicijas. O iš kur semtis senolių išminties, papročių tęstinumo, jei ne iš knygų?

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys