Tarmiški pasišnekėjimai Gustonyse

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27 Mažieji gustoniečiai

Baigiantis liepų žydėjimui, gustoniečiai rinkosi į bibliotekininkės Reginos Masiokienės organizuotą popietę  „Dainos su tarmiškais pasišnekėjimais“.

Baigiantis liepų žydėjimui, gustoniečiai rinkosi į bibliotekininkės Reginos Masiokienės organizuotą popietę  „Dainos su tarmiškais pasišnekėjimais“. Lietuvių kalbos tarmių įvairovė atsispindėjo dalyvių pasakose, dainose, eilėse. Mažieji gustoniečiai Gabrielė ir Dominykas Radišauskai aukštaitiškai pasekė lietuvių liaudies pasaką „Kaip žmogus meškai rakštį traukė“. Po to vaikai dainavo ir lumzdeliais raliavo piemenėlių dainas. Apie Gustonių kraštą, jo žmones aukštaitiškai porino mokytoja Irena Žakevičienė. Savo tarme kalbėjo gustonietis, kilęs iš Rokiškio krašto, Bonifacas Meilus, dzūkas - Jonas Ivanauskas, savo kūrybos eiles skaitė Gražina Žemaitaitienė. Tarmiškai dainavo Paįstrio folklorinis ansamblis „Kultuvė“ (vadovė Ona Rimkuvienė). Linksma ir džiugu buvo klausytis lietuviškos šnektos, kurios išmokome iš savo tėvų, senelių ir kurios dar nepamiršome.
Su lietuvių kalbos tarmių leidiniais supažindino rajono viešosios bibliotekos darbuotoja Irena Navickienė. Tarmės suteikia gyvybę lietuvių kalbai, nes kalba - visos tautos pagrindas. Pasak kalbininko Jono Bukančio - „lietuvių tarmės - kaip gyvas upelis – gražus, skaidrus ir gilus“. Tad klausykimės, išgirskime ir pajauskime jo čiurlenimą.
Tarmiški pasišnekėjimai vyko prie kvapnios čiobrelių arbatos. Gustonių bibliotekininkė visiems dalyviams, svečiams ir kolegėms nuoširdžiai padėkojo už dalyvavimą renginyje.

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys

Tel. (8 45) 58 70 50
El. p info@panrbiblioteka.lt
Įstaigos kodas: 190402747

Skaitytojai aptarnaujami:
I–V 10.00–18.00, VI 10.00–16.00
Tel. (8 45) 58 70 48