Savanoriai atsisveikino su biblioteka

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27

Straipsnių sąrašas

EST savanoriai

Vokietis Marius Seeck ir gruzinė Natia Meskhi, beveik metus praleidę rajono viešojoje  bibliotekoje, jau išvyksta į savo gimtąsias šalis. Tai jau trečiasis tarptautinis projektas, kuriame rajono viešoji biblioteka dalyvauja, priimdama EST savanorius, šį kartą -  bendradarbiaudama su A. Lipniūno kultūros centru.

Pažintį su mūsų šalimi pradėję nuo kelionių po įvairias Lietuvos vietoves, savanoriai puikiai įsiliejo į mūsų rajono kultūrinį gyvenimą bei bibliotekų veiklą.  Jie ruošė savo šalių tradicijas, papročius pristatančius renginius įvairiose rajono vietovėse. Lankytojams ypač įsiminė  Gruzijos kultūros vakaras bei  vokiška Kalėdų mugė. Savanorių paruoštos  kūrybinės edukacines dirbtuvėles vaikams apkeliavo daugelį rajono bibliotekų – jose vaikai mokėsi  įvairių savanorių sugalvotų meninių gudrybių – animacijos, piešimo, dirbinių iš siūlų ir kt.

Savanoriai aktyviai įsijungė į viešosios bibliotekos organizuotą interaktyvią sesiją Panevėžio rajone, teikiant informaciją apie jaunimo galimybes, ES programą „Veiklus jaunimas“, savanorystės galimybes. Įsimintinas buvo Europos dienos renginys, keliavęs po rajono mokyklas. Savo šalių kultūra savanoriaigražiai įsiliejo į bibliotekos vykdomą projektą “Literatūrinės kelionės su Maironiu“, skaitydami poeto eiles vokiečių, rusų, gruzinų anglų kalbomis.

Marius Seeck bei  Natia Meskhi, džiaugdamiesi puikiai praleistu laiku  atsisveikino su biblioteka jau lietuvių kalba, kurią pramoko savanoriaudami.

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys