Raguvos bibliotekoje vykdomas vaikų sveikatinimo projektas

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27

Nuo birželio mėn. Raguvos biblioteka vykdo Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos programos remiamą projektą „Vaikų sveikata – tai fizinė, dvasinė, socialinė gerovė.“ Projekto tikslas – edukacinių švietėjiškų užsiėmimų metu sudaryti sąlygas vaikams pažinti sveikos gyvensenos ir tinkamos mitybos svarbą, susipažįstant su krašto vaistažolėmis, jų gydomosiomis savybėmis.

Projekto vasaros dienos stovyklos metu vaikams buvo organizuota išvyka pas krašto etninių vertybių puoselėtoją V. Bernadišienę ir bitininką V. Bernadišių.  Edukacinių užsiėmimų metu V. Bernadišienė vaikus supažindino su krašto vaistažolėmis, jų nauda sveikatai. Kiekvienas galėjome paliesti, pakvepinti ar net paragauti. Vaikai taip pat buvo supažindinti su naudinga literatūra: vaistažolių enciklopedijomis, senolių ir žiniuonių knygelėmis, žiniuonių receptais.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė vaistažolių rinkimas V. Bernadišienės sodyboje. Vaikai  į mažus krepšelius nuo senųjų šimtamečių liepų skynė liepų žiedus, rinko čiobrelius, skynė medetkas, ramunėles. Sodyboje apstu begalinio grožio augalų, įvairių žolynėlių ir vaistažolių. Tarsi sodybos karalius į visus žvelgė žavusis debesylas, kurio žiedai – tarsi saulytės, o lapai be galo didingi. Susipažinome ir su prieskoninėmis žolelėmis: bazilikais, geltekle, agurkle, senoviniu pelynu ir kt.    Sodybos šeimininkė vaikus taip pat supažindino ir su žymiausia Lietuvoje žolininke J. Balvočiūte, buvo rodomos fotonuotraukos  iš ekskursijos. Vaikai pamatė, kaip yra džiovinamos ir apdorojamos vaistažolės, skanavo arbatas. Ypač patiko arbata su dilgėlėmis, juodaisiais serbentais ir mėtomis bei arbata su anyžiais. Skanu buvo ragauti ir  bitininko V. Bernadišiaus medų. O kraštotyrininkės blynai su žalumynais, kepami pagal  babytės receptą,  buvo nepaprasto skonio

Grįždami namo vaikai buvo apdovanoti kvapniųjų anyžių puokštėmis. Esame be galo dėkingi V. Bernadišienei už suteiktas žinias ir svetingumą.

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys