Lietuva ir Ukraina - krantai 2010

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27 LDK pilys

Bibliotekoje eksponuojamoje parodoje pristatomas fotodienoraštis iš 2010 metų vasaros LDK parko draugijos istorinės ekspedicijos "Lietuva ir Ukraina - krantai 2010", kurios dalyviai žygiavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldo keliais, aplankė įvairių Lietuvos didikų statytas pilis ar jų piliavietes.

Tai  paroda  apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldą, kuriuo dalinasi Lietuva ir Ukraina.
 Ukrainoje darytos nuotraukos byloja ne tik apie bendrą dviejų šalių  istoriją, bet ir apie bendrą mentalitetą  ir supratimą, kur ir kas mes  esame.

Paroda prasideda pasakojimu apie Didžiojo kunigaikščio Gedimino sūnaus Liubarto pilį Lucke. Ši pilis  nuo anų laikų yra mažai pasikeitusi ir yra didžiulė istorinė vertybė. Toliau ekspedicijos keliai veda į Podolę, pakeliui link Juodosios jūros yra aplankoma Medžybyšo pilis ir daugelis kitų istorinių vietovių.  Pagaliau pasiekiamas Očiakovas, kur ant Juodosios jūros kranto stovėjo Vytauto Didžiojo statyta pilis.

„Jei kiekvienam musulmonui per savo gyvenimą bent kartą dera aplankyti Meką, tai lietuviui reikėtų pasiekti Juodąją jūrą. Nukeliauti tuo keliu, kuriuo ją pasiekė Lietuvos Didieji kunigaikščiai, ir pamatyti jų įkurtoje didžiulėje valstybėje nuo jūros iki jūros kadaise pastatytus miestus, pilis ir rūmus“, – įsitikinęs Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės parko draugijos pirmininkas Algimantas Birbilas.
O neturintiems galimybių  tai padaryti, siūlome pakeliauti neakivaizdžiai – tiesiog apžiūrėti parodą , šiuo metu veikiančią rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Beržų 50).
Paroda veiks iki liepos 19 d.
Maloniai kviečiame.

Beržų g. 50 LT-36145