Ėriškių bibliotekoje - žaidimų, atradimų, mūzų diena

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27 EST savanorių užduotys

Ėriškių bibliotekoje jau antrus metus  mokinių atostogų metu vyksta dienos stovyklėlė „Žaidimų, atradimų, mūzų diena“. Tuoj po verbų sekmadienio stovyklėlę organizavusiai bibliotekininkei Ritai Kavaliauskienei į pagalbą atėjo kultūros centro meno vadovė Renata Laučkienė, bendruomenės pirmininkė Birutė Grabauskienė bei  Miglės ir Lauros mama Silva Tamošiūnienė.

Velykos – graži pavasario šventė su pagrindiniu simboliu  margučiu. Todėl pirmą dieną nutarėme pasipuošti biblioteką. Savanorė Silva paruošė ir nudažė kiaušinius. Vaikų rankose jie tapo mažais meno kūriniais. Net su įspūdingomis akimis, besiplaikstančiais plaukučiais, šiltomis šypsenomis. Visus margučius užkabinome ant didelės šakos. Jie puošia biblioteką.   Kadangi labai pasiilgę pavasario, antrą dieną darėme gėlytes. Kad šv. Velykų rytą vaikai pasveikintų mamas. Darbas vyko labai atsakingai. Neužteko tik kirpti ar klijuoti. Po didelį žiupsnį meilės įpylėme. Todėl mamytėms padovanoti patys gražiausi žiedai.
Trečios dienos vaikai laukė su nekantrumu. Į svečius atvyko Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje dirbantys savanoriai Marius Seeck iš Vokietijos ir Natia Meskhi iš Gruzijos  bei bibliotekos darbuotoja Ieva Vaitkutė. Marius papasakojo apie savo šalį. Natia pristatė savo tapybos darbus, pasakojo apie senąją ir naująją multiplikaciją, kaip kuriami filmukai, kiek darbo reikia įdėti, kad vaikai pamatytų mažiau nei pusvalandžio trukmės filmuką. Svečiai pamokė vaikus, kaip iš spalvoto popieriaus išlankstyti varlytes ir rožytes, iš siūlų  padaryti žmogeliukus. Renata Laučkienė svečiams paruošė 2 daineles, kurias atliko Raminta Ivanauskaitė, Aurelija Grabauskaitė, Gabrielė ir Gabija Bondzinskaitės. Joms būgneliu pritarė Kristina Laučkaitė, gitaromis – Goda Kavaliauskaitė bei vadovė Renata. Laikas bėgte prabėgo.
Ketvirtą dieną Velykų bobutė (bendruomenės pirmininkė) vaikams papasakojo, kuo ypatinga pirmoji pavasario šventė, kodėl ant Velykų stalo reikia margučių,  kuo juos galima nudažyti, ką reiškia jų spalvos ir raštai. Po to pristatė „Naisių vasaros“ paskelbtą konkursą „Vaikų Velykėlės 2013“ ir pakvietė vaikus nuspalvinti po didelį margutį. Buvo duota valia fantazijai. Visi margučiai nufotografuoti, nuotraukos bus  išsiųstos „Naisių vasarai“.
Sulaukus „Naisių vasaros“ žadėtų dovanų vaikai dar 1 dieną rinkosi į biblioteką – stovyklėlės uždarymo šventę. Šventės metu buvo prisiminta sakmė „Kodėl dažomi kiaušiniai“, kaip jie dažė Velykoms. Apžiūrėjo margučius, nudažytus naudojant gryno šilko audinį, margintus vašku. Kad vaikai iki kitų Velykų nesirgtų, būtų žvalūs, kad niekam neskaudėtų galva, kad augaliukai greičiau prisikeltų iš žiemos miego, visi dalyviai buvo aplaistyti vandeniu, vieni kitus pasupo ant rankų. Minė mįsles, vaizdavo patarles, žaidė žaidimus. Viskas buvo susiję su gamta, su Velykomis. Prisiminta Vaidos Kavaliauskaitės knygelė „Naisių sodo gyventojų rūpestėliai ir džiaugsmeliai“. Vyko varžytuvės „Kuris geresnis?“ Jose dalyvavo knygelės veikėjai: gaidys Klemensas ir katinas Rainius, pelytė Liepa ir karvė Izabelė, višta Vanda ir gandrienė. Oi, kaip jie stengėsi save išaukštinti! Vaikai išsakė savo norus kitos stovyklėlės veiklai. Visi „dailininkai“, kurie piešė margučius, buvo apdovanoti kompaktiniais diskais  su Vytauto V. Landsbergio sukurtomis dainomis ir pasakomis. O toliau......mamos Daivos Ivanauskienės pyragas ir arbata.  

Rita Kavaliauskienė

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys

Tel. (8 45) 58 70 50
El. p info@panrbiblioteka.lt
Įstaigos kodas: 190402747

Skaitytojai aptarnaujami:
I–V 10.00–18.00, VI 10.00–16.00
Tel. (8 45) 58 70 48