„Knygnešio pasakojimai“ atveria tautos istoriją

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27 Velžiečiai kartu su knygnešiu dainuoja

Kovo mėnesį po rajono bibliotekas bei švietimo įstaigas keliavo rajono viešosios bibliotekos kūrybinė edukacinė programa „Knygnešio pasakojimai“, kurią ruošė ir įgyvendino   vyr. bibliotekininkė Vida Ambraškaitė kartu su  muziejininku Audriumi Daukša.

Susitikimų metu Paliūniškyje, Piniavoje, Naujamiestyje, Daukniūnuose, Upytėje, Ėriškiuose dalyviai supažindinti su  mūsų tautos istorijos svarbiausiais įvykiais.
Kovo pabaigoje šia programa džiaugėsi ir mažieji velžiečiai, bibliotekininkės Ž. Mamontovos suruoštame renginyje „Knygnešys esu ir aš“.  Velžio vaikų lopšelio- darželio vaikai smalsiai sekė knygnešiu persirengusio A.Daukšos pasakojimą apie spaudos draudimo metu gabentas knygas,  galėjo patys jas pavartyti bei pakilnoti knygnešio maišą ir kartu skambant kanklėms sudainuoti knygnešio dainą.   Mažieji buvo kviečiami padeklamuoti jiems žinomus eilėraščius, o auklėtojoms buvo sugalvoti galvosūkiai. Demonstracine  medžiaga buvo parodytos žymiausios Lietuvoje bei Lenkijoje vykusios kovų vietovės : Žalgirio mūšio vieta Lenkijoje, 1863 metų sukilimo vietovės, Lietuvos žemėlapiai nuo  Vytauto Didžiojo laikų.
Vaikai buvo supažindinti ir  su pačia naujausia literatūra. Vyr. bibliotekininkė Vida Ambraškaitė pristatė  Linos Žutautės knygą „Kakė Makė ir netvarkos nykštukas“ bei išdalino knygoms skirtus skirtukus su vaikų piešinukais.

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys

Tel. (8 45) 58 70 50
El. p info@panrbiblioteka.lt
Įstaigos kodas: 190402747

Skaitytojai aptarnaujami:
I–V 10.00–18.00, VI 10.00–16.00
Tel. (8 45) 58 70 48