Miežiškių moksleiviams pristatytos „EURODESK LIETUVA“ galimybės

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27 EURODESK tinklo atstovės Z_Mam_V.Gailius_.

Jaunimo informavimo tinklas Eurodesk Lietuva jau antri metai sėkmingai veikia ir Panevėžio regione. Šio tinklo atstovės - Panevėžio rajono  Raguvos ir Velžio bibliotekų darbuotojos Vida Gailiušytė ir Žana Mamontova stengiasi, kad šio tinklo informacija pasiektų Panevėžio krašto jaunimą.

Tam organizuojami renginiai, kurių metu bendraujama su jaunimu, informuojama apie jiems skirtas galimybes ne tik Lietuvoje tačiau ir visoje Europoje. Šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas 2013 metais paskelbtiems  pilietiškumo ir pilietinių iniciatyvų skatinimo metams. Kaip vieną iš priemonių atstovės naudoja jaunų žmonių konsultavimą Velžio ir Raguvos bibliotekose.
Vasario mėnesį tokia galimybe buvo suteikta ir Miežiškių pagrindinės mokyklos bendruomenei. Renginio metu, kuriame dalyvavo 9-10 klasių moksleiviai,  įvyko interaktyvi sesija „ES Pirmininkavimas, pilietiškumas ir piliečio teisės“. Sesijos metu Vida Gailiušytė  pristatė Eurodesk Lietuva tinklą, paaiškino pagrindinius jo tikslus, galimybes skirtas jaunam žmogui, paaiškino kaip naudotis administruojančiu portalu www.žinauviską.lt arba www.eurodesk.lt, kur ieškotis informacijos ir kaip naudotis užklausų skiltimi.  Buvo plačiai papasakota apie  Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. iššūkius ir galimybes, nurodyti  pagrindiniai tikslai ir svarbiausi pirmininkavimo prioritetai, planuojami renginiai, nurodytas internetinis ES pirmininkavimo puslapis www.espirmininkavimas.urm.lt kuriame galima rasti visą informaciją apie 2013 metų ES pirmininkavimą, kontaktinę medžiagą ir sekti naujienas.
Žana Mamontova pristatė pilietiškumą ir įvardijo pagrindines ES piliečio teises. Pristatydama programą „Veiklus jaunimas“ pasakojo apie jo galimybes, tarptautinius ir vietos lygmens projektus, EST programą, kaip tapti ir kokių priemonių reikia imtis norint tapti savanoriu ne tik užsienyje, bet  ir Lietuvoje.
Tikimės informacija buvo naudinga Miežiškių pagrindinės mokyklos moksleiviams.

Žana Mamontova, Vida Gailiušytė
Eurodesk tinklo atstovės Panevėžio rajone

Beržų g. 50 LT-36145
Panevėžys

Tel. (8 45) 58 70 50
El. p info@panrbiblioteka.lt
Įstaigos kodas: 190402747

Skaitytojai aptarnaujami:
I–V 10.00–18.00, VI 10.00–16.00
Tel. (8 45) 58 70 48