Rusijos revoliucija Ukrainoje

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27 Rusijos revoliucija Ukrainoje

Machno, Nestor. Rusijos revoliucija Ukrainoje (1917 m. kovas – 1918 m. balandis. – Kaunas: Kitos knygos,  [2011]. – 174 p.

Legendinis Nestoras Machno (1888–1934) – savo krašto valstiečių gynėjas, meiliai
 vadintas „Batka” (liet. – Tėveliu), 1918–1921 m. pietryčių Ukrainoje subūrė didžiulę anarchistinę bendruomenę, kurios užimta teritorija viršijo dabartinės Lietuvos plotą. Įkūręs analogo žmonijos istorijoje neturėjusią „respubliką be valdžios“, vėliau pavadintą Machnovija, N. Machno kovojo prieš visas to meto valdžias bei režimus.

Šie atsiminimai – autentiškas istorinis Rusijos revoliucijos ir pilietinio karo dokumentas, pasakojantis apie tuos laikus, kada revoliucinės idėjos buvo įkūnijamos ne tik popieriuje, bet ir realiame gyvenime.
N. Machno paliko tris tomus atsiminimų.
Autorius buvo užsibrėžęs tikslą detaliai aprašyti ir vėlesnius laikus, tačiau to nesugebėjo padaryti dėl jį užklupusios sunkios plaučių tuberkuliozės bei ankstyvos mirties.
Pirmasis N. Machno atsiminimų tomas yra pats autentiškiausias dokumentas. Kitus du tomus, išleistus po N. Machno mirties, suredagavo tuo metu irgi emigracijoje gyvenęs Rusijos anarchizmo teoretikas Vsevolodas Volinas, tad jie nėra laikomi autentiškais.

Turinys