„Literatūrinės kelionės su Maironiu“ Raguvoje

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27 Panevėžio rajono bibliotekos darbuotoja Irena Navickienė pristato Maironio knygas

Raguvos   bendruomenės salėje vyko renginys, skirtas Jono Mačiulio–Maironio gimimo 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Į čia vykusį renginį susirinko krašto poetai, Raguvos gimnazijos ir Anykščių rajono Traupio pagrindinės mokyklos moksleiviai ir mokytojai, Raguvos bendruomenės nariai, raguviškiai  bei  kiti Maironio kūrybos mėgėjai.

Susitikimą pradėjo Šilų bendruomenės namų vadovė Agnė Kielienė  melodingomis kanklių melodijomis ir liaudies dainomis,  kurios kiekvieno susirinkusiojo širdį pripildė šilumos ir gerumo. Raguvos seniūnas Juozas Skorulskis pasveikino dalyvius, kartu pasidžiaugė, kad ir Raguvoje vyksta renginiai  vienam didžiausių Lietuvos poetų, kuris kūrė Giesmes Lietuvai.

Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotoja Irena Navickienė atskleidė poeto Maironio asmenybę per biografijos faktus, Lietuvos rašytojų ir literatūros kritikų mintis. Pristatė anksčiau išleistas Maironio knygas. Taip pat pristatė šiais metais  Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos dvi knygas – Maironio lyrikos knygą „Graži tu mano“ ir Aldonos Ruseckaitės biografinį romaną apie Maironį „Šešėlis JMM. Maironio gyvenimo meniniai biografiniai etiudai“.
Renginio metu Maironio eiles skaitė  Raguvos krašto poetė J. Baltušnikienė, jaunieji Raguvos gimnazijos skaitovai. Panevėžio rajono bibliotekoje dirbantys savanoriai iš Vokietijos (Marius Seeck), Gruzijos (Natia Meskhi). Maironio eilėraštis „Trakų pilis“ buvo skaitomas  vokiečių, anglų, rusų ir gruzinų kalbomis. Aktorius, poetas P. Kulvinskas deklamavo eilėraštį skirtą Maironio 150-osios gimimo metinėms paminėti.
Parodą „Maironis Krekenavoje“ pristatė  rajono viešosios bibliotekos darbuotoja Vidmanta Trečiokienė. Parodos lankytojai buvo supažindinami su poeto gyvenimu ir jo kūryba gyvenant Krekenavoje 1915-1918 m.

Informaciją parengė Raguvos bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Vida Gailiušytė