Fotoparodos ir knygos pristatymai sukvietė skaitytojus į biblioteką

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27 Susitikimo akimirkos

Į Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje  bibliotekoje vykusį  renginį  „Afganistano skurdas ir Lietuva: kaip sukurti svajonių bendruomenę?“  atvyko LR Seimo tarpparlamentinių ryšių su Afganistano Islamo Respublika pirmininkas Egidijus Vareikis, KASP Vyčio apygardos 5–osios rinktinės štabo viršininkas  majoras Donatas Žilys, dalyvavęs misijoje Afganistano Goro provincijoje.

Renginio metu buvo pristatyta fotoparoda „Afganistanas vietos vaikų akimis“, pateikta įdomių faktų apie šį, tokį mums tolimą ir svetimą kraštą. Susirinkę lankytojai  itin domėjosi paprastų afganistaniečiu gyvenimu, jų kultūra, papročiais, parodos suorganizavimo  priešistore.

Antrojoje renginio dalyje Dr. Egidijus Vareikis pristatė naują savo knygą „Svajonių bendruomenė. Juodraštis“
 Ši knyga - diskusija apie ateitį ,  apie tai, kas žmonijos laukia šiame šimtmetyje ir ateityje.
„Ta knyga įdomi savo forma. Viename iš knygos rašymo etapų supratau, kad parašyti nesenstančios knygos apie ateitį neįmanoma  kiekvieną dieną gali nutikti tai, ko nenumačiau. Belieka turėti kažką nebaigtą – knygos juodraštį, kurį visada galėsime tęsti ir pildyti. Dar įdomiau, kad tęsti knygą galės skaitytojai, netgi tapdami knygos personažais. Taigi, visos įdomybės dar prieš akis“,- sako autorius.  Beje, visa tai vyks internetinėje erdvėje.

Labai šiltai su auditorija bendravęs, šmaikščiai savo knygas pristatinėjęs autorius vos spėjo atsakinėti į  susidomėjusių  renginio dalyvių klausimus.
Renginyje dalyvavę EST savanoriai Marius Seeck iš Vokietijos ir Juan Carlos Pagan iš Ispanijos  maloniai nustebino gitaros ir kachono muzika.
Fotografijų paroda „Afganistanas vietos vaikų akimis“ bibliotekos galerijoje eksponuojama iki spalio 13 d., tad maloniai kviečiame apsilankyti.